Jak zrobić film ze zdjęć za pomocą Windows Movie Maker?

Czasem chcąc pokazać swoje zdjęcia znajomym, łatwiej jest zrobić z nich krótki film i wysłać np. e-mailem do nich. W tym poradniku pokażemy Wam jak to osiągnąć, za pomocą darmowego programu dostarczanego przez Microsoft – Windows Movie Maker.

  1. Uruchom Windows Movie Maker. W lewej części okna wybierz Importuj obrazy. Następnie w oknie systemowym będzie katalog ze zdjęciami, zaznacz myszką obrazki, które chcesz użyć w filmie i kliknij Importuj.
  2. Wybrane zdjęcia pojawią się w nowym oknie kolekcji. Jeśli chcesz je umieścić w filmie, przeciągnij je jeden po drugim na linię scenariusza zlokalizowaną w dolnej części okna.
  3. Domyślnie program WMM daje 5 sekund dla każdego zdjęcia w filmie. Czasami to jest zbyt dużo, więc, o ile chcesz, możesz to zmienić klikając na Pokaż oś czasu, a następnie chwyć myszą krawędź danego zdjęcia i przeciągnij ustalając czas trwania.
  4. Gdy utworzysz już prezentację, kliknij na 3. Zakończ pracę z filmem i następnie na Zapisz na moim komputerze, aby utworzyć plik z tym filmem. W pierwszym, nowym oknie kreatora wpisz tytuł filmu oraz wybierz miejsce, w którym chcesz go zapisać i kliknij Dalej. W następnym oknie zaznacz opcję Inne ustawienia, a z listy rozwijanej wybierz Wideo dla sieci szerokopasmowych (512 Kb/s). Kliknij Dalej, a gdy film zostanie zapisany zamknij program WMM klikając na czerwonym krzyżyku u góry okna.
Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Świąteczna zniżka na NordVPN!63% taniej
+