Jak zmienić IP przez darmowy VPN?

VPN, czyli z angielskiego Virtual Private Network to serwer pośredniczący w przepływie danych w Internecie, pozwala on na zmianę swojego IP na IP serwera pośredniczącego. W domowym użytku możemy dla niego znaleźć wiele użytecznych rozwiązań, jak dostęp do niedostępnych w Polsce usług jak np. Netflix, czy odwrotnie – dostęp do polskich stron internetowych z emigracji (niektóre serwisy wprowadzają takie blokady).

Poprosiliśmy przedstawiciela firmy hostingowej Progreso o komentarz, dlaczego warto korzystać z VPN-ów:

Łączenie przez VPN ma za zadanie zapewnienie prywatnego szyfrowanego środowiska i wyłączenie użytkownika z obszaru działania mechanizmów śledzących.

W Internecie jest mnóstwo płatnych rozwiązań, jednak tutaj przedstawię bardzo dobry i darmowy VPN do użytku domowego SoftEther VPN w połączeniu z bazą VPN Gate. Jest to rozwiązanie stworzone przez japoński uniwersytet Tsukuba.

Jeśli szukasz szybkiego i natychmiastowego darmowego VPN-a, dzięki któremu zmienisz swój adres IP w kilka minut, to zapraszamy do tego rankingu. Najlepsza darmowa opcja to ProtonVPN, ale wszystko zależy czy potrzebujemy adresu IP z jakiegoś konkretnego kraju – darmowe VPN-y mają ograniczoną liczbę dostępnych serwerów.

Zmiana adresu IP przez wykorzystanie VPN-a

  1. Pobierz SoftEther VPN + plugin VPN Gate.
  2. Wypakuj zawartość pobranego archiwum ZIP np. przy użyciu programu 7zip czy WinRar. Zainstaluj program „vpngate-client”.vpn-softether-vpn-gate-darmowy-vpn
  3. Po zakończeniu instalacji, włącz program SoftEther VPN.
  4. We włączonej aplikacji kliknij na „VPN Gate Public VPN Relay Servers”, wyświetli to listę dostępnych serwerów VPN na świecie.vpn-instalacja
  5. Pojawi się wspomniana lista serwerów VPN, z którymi możesz się połączyć. W rubryce Region będzie ich lokalizacja (np. USA, Rosja, Francja itp).vpn-lista-darmowych-serwerow
  6. Zaznacz wybrany przez siebie serwer VPN i kliknij na Connect to the VPN Server. Pojawi się okienko z wyborem typu połączenia – oba powinny zadziałać, pierwsza opcja jest teoretycznie bezpieczniejsza.softether-vpn-polaczenie
  7. Kliknij OK i po kilku sekundach powinno pojawić się poniższe okienko, które będzie oznaczało połączenie się z wybranym serwerem. Jeśli połączenie się nie udało, spróbuj wybrać inny serwer VPN z listy.softether-vpn-gate
  8. Teraz cały Twój ruch w Internecie będzie kierowany za pośrednictwem tego serwera VPN. Pamiętaj od odłączeniu się od VPN-a kiedy skończysz swoje zadania, do którego go potrzebowałeś/aś.
Czytaj więcej:  Jak pobrać dokument ze Scribd.com za darmo?

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie VPN-ów i podanego tutaj sposobu z ich korzystania – napisz w komentarzu pod artykułem.

Jeśli natomiast preferujesz najwyższą jakość usługi to warto zdecydować się na płatnego VPN-a, np. NordVPN. Wielość serwerów i szybkość połączenia jest wtedy o wiele lepsza, dodatkowo mamy do dyspozycji aplikacje na Windowsa, Androida czy iOS, przez co zmieniania IP jest o wiele prostsze. Na stronie BezpiecznyVPN.pl znajdziesz aktualizowany ranking najlepszych VPNów.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

8 komentarzy

  1. Bardzo dziękuję za artykuł. Radzę umieścić tutaj AEROADMIN. Jest to narzędzie do zdalnego wsparcia prosty w obsłudze i instalacji.

  2. VPN to obecnie jeden z lepszych sposobów i na zmianę i na uzyskanie innego IP. Dobrze i skutecznie (!) przy ich pomocy możemy uzyskać dostęp do serwisów gdzie nasz adres został zbanowany lub jest po prostu zablokowany z powodów ograniczeń (najczęściej licencyjnych)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *