Lepszy sposób na odświeżanie strony internetowej

Większość z nas do odświeżania stron internetowych używa ikonki Odśwież lub poprzez wciśnięcie klawisza F5, ale lepszym sposobem jest wciśnięcie takiej kombinacji: Ctrl + F5.

Pojawi się naturalnie pytanie, czemu ten sposób na odświeżenie strony WWW jest lepszy?

Odpowiedź jest dość prosta, czyści on też pamięć buforującą przeglądarki dla danej strony przed jej przeładowaniem.

Czyszczenie pamięci buforującej przed przeładowaniem stron jest dobrym nawykiem, ponieważ pliki powiązane ze stroną mogą tworzyć problemy skutkujące tym, że niektóre strony nie wczytują się wcale lub wyświetlają się nieprawidłowo w przeglądarce.

Pamiętaj więc, że jeśli masz problem z niektórymi stronami internetowymi, korzystanie z tej kombinacji do wyczyszczenia pamięci podręcznej (buforującej) przed jej przeładowaniem, pozwoli przeważnie pozbyć się tego problemu.

Jak odświeżyć stronę internetową na klawiaturze? Skrót klawiaturowy

Kliknij i przytrzymaj przycisk Shift/Ctrl, a następnie kliknij przycisk „F5” na klawiaturze, będąc w przeglądarce internetowej. Ten sposób spowoduje całkowite odświeżenie strony internetowej bez korzystania z pamięci podręcznej przeglądarki.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *