Jak zmienić adres IP komputera?

Wielu z internautów o nim słyszało, mniejsza część zna swój, a jeszcze mniejsza wie do czego służy i jak go zmienić. Adres IP, to o nim mowa. Jest to swego rodzaju numer dowodu osobistego w Internecie. Jest nam przypisany i dzięki niemu ludzie mogą rozpoznać z jakiego miejsca, a następnie kto odwiedzał jakie strony w Internecie. Dzięki adresowi IP pozostawiamy w sieci trwały ślad na temat tego co robiliśmy.

Czy adres IP jest nam przypisany na stałe?

Nie, a sposobów jak go zmienić jest kilka i to całkiem prostych. Jednak nie zawsze konkretny adres jest nam przypisywany, ponieważ możemy posiadać tak zwany dynamiczny adres IP, który zmienia się automatycznie przy każdym kolejnym korzystaniu z Internetu, więc na początku warto się zorientować czy w ogóle mamy potrzebę zmiany adresu. Nasz aktualny adres IP możemy sprawdzić np. tutaj.

Po co zmieniać adres IP?

Powodów jest wiele, każdy może mieć swój osobisty. Niektórzy nie mają nic do ukrycia podczas jego zmiany, a jeszcze inny próbują obejść blokady, które stanęły na ich miejscu przy zaglądaniu na pewne strony internetowe. A jakie są najczęstsze powody? Przykładowo jest to:

  • Nasz adres IP został zbanowany na stronie internetowej, w grze czy jakiejkolwiek innej usłudze, z której korzystaliśmy.
  • Pragniemy odwiedzić strony, które niestety nie są dostępne w naszym kraju, a wymagane jest IP konkretnego zagranicznego państwa.
  • Mieszkamy lub przebywamy zagranicą i chcielibyśmy uzyskać dostęp do polskich serwisów VOD.
  • I odwrotnie, pragniemy uzyskać dostęp do zagranicznych serwisów VOD.
Czytaj więcej:  Jak pobrać film, stream z Twitcha?

Każdy znajdzie swój powód, a bardzo przydałaby się wiedza w jaki sposób ten adres zmienić.

Jak zmienić adres IP?

Adres IP możemy zmienić na kilka sposobów:

  • poprzez usługę VPN, jest to najprostsza metoda
  • poprzez publiczne lub prywatne proxy
  • łącząc się z Internetem z od innego dostawcy, np. robiąc tethering Internetu mobilnego z telefonu do komputera

Co dalej?

Najlepszym sposobem jest skorzystanie z serwerów VPN. VPN pozwala bardzo dobrze ukryć nasze ślady poruszania się po sieci, posiadając liczne zabezpieczenia. W tym wypadku wykupujemy abonament, który może obowiązywać miesiąc, rok i przez dłuższy okres czasu. Na ten okres, automatycznie zostaje nam nadany inny adres IP, pod którym poruszamy się po Internecie. VPN wymaga tylko podania naszego adresu e-mail, oraz opłaty. Zazwyczaj nie wymagane są dane usługobiorcy, ponieważ często korzysta się z tej usługi, aby ukryć swoje działania.

Nic prostszego, wystarczy kilka kroków i już sprawa załatwiona.

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem płatnego VPNa, to warto wybrać najbezpieczniejszego dostawcę – NordVPN:

Oferują oni jedną z najlepszych usług VPN na świecie.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *