Jak przenieść aplikację z pamięci telefonu na kartę microSD w systemie Android?

Jeśli w pamięci telefonu zaczyna brakować miejsca to warto przenieść dane na kartę microSD telefonu. System potrzebuje trochę wolnego miejsca w pamięci, żeby wydajnie działać. Przed kupnem karty microSD pamiętaj jednak o sprawdzeniu ile maksymalnie pamięci dla takiej karty obsługuje model telefonu. Niektóre modele obsługują tylko karty pamięci do 16GB, inne nawet 128GB.

Jak przenieść pliki np. multimedialne (filmy, muzykę) na kartę pamięci smartfona?

Najłatwiej zrobić to z wykorzystaniem menadżera plików telefonu, np. ES File Explorer, wiele telefonów ma od razu zainstalowany jakiś menadżer plików, np. smartfony z systemem Android MIUI mają po prostu aplikację „Pliki”. Zaznacz foldery lub pojedyncze pliki, które chcesz przenieść w menadżerze plików i wybierz opcję Wytnij. Następnie udaj się do folderu na karcie pamięci microSD i Wklej te pliki.

Możesz tą operację przeprowadzić również podłączając telefon do komputera za pomocą kabla USB. Otwórz folder telefonu w Mój komputer jakbyś przeglądał pendrive i przenieś pliki na kartę microSD z pamięci głównej telefonu.

Jak przenieść aplikacje z pamięci telefonu na kartę microSD?

Tutaj sytuacja również jest dość prosta. Na telefonie przejść do Ustawienia -> Aplikacje i zobaczysz okno ze wszystkimi zainstalowanymi aplikacjami na smartfonie. Wybierz aplikację, którą przesz przenieść i jeśli dostępna jest opcja „Przenieś na kartę SD” to wciśnij ją, a rozpocznie się proces przenoszenia programu na kartę microSD. Jeśli ta opcja jest nieaktywna (zaszarzona) to niestety nie można tej aplikacji przenieść z pamięci głównej telefonu, bo jest ona ważna dla funkcjonowania systemu lub preinstalowana.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *