Jak podłączyć Internet z telefonu do komputera?

W zależności od modelu telefonu (smartfon na androidzie, iphone, telefon starszej generacji) i systemu operacyjnego na komputerze możemy spotkać się z różnymi możliwościami podłączenia tego urządzenia do komputera i komputera do Internetu. Podstawowa wiedza na ten temat jest jednak w miarę usystematyzowana – telefon może stać się punktem dostępu do Internetu i przekazywać połączenie z siecią do innych urządzeń.

Jak podłączyć Internet z telefonu do komputera? Możemy wykorzystać hotspot WiFi. W tym celu należy wejść w ustawienia i go skonfigurować. Po włączeniu pakietu danych należy ustawić nazwę punktu dostępu oraz wybrać, dla kogo ma być on otwarty. Ustawienie odpowiedniego hasła zapewnia bezpieczeństwo i pewność, że z Internetu będą korzystały tylko powołane urządzenia. Następnie łączymy się z dostępną już siecią z poziomu komputera, wpisujemy hasło i gotowe. Hotspot WiFi to zdecydowanie najwygodniejsza metoda, jednak należy pamiętać o szybkim drenażu baterii telefonu, a prędkość Internetu to będzie 60-70% możliwości telefonu.

Drugim sposobem na dostęp do Internetu przez telefon jest podłączenie kabla USB i udostępnianie sieci za jego pomocą. Aby to zrobić, również należy skonfigurować nasz punkt dostępu (wchodzimy w „Ustawienia”, następnie w „Tethering i punkt dostępu”), jednak wybieramy opcję „Tethering przez USB“. Po podłączeniu kabla będziemy mieć zapewniony dostęp do danych. Ta opcja jest zdecydowanie najlepsza jeśli chodzi o prędkość Internetu, bateria będzie także automatycznie ładowała się z portu USB.

Czytaj więcej:  Jak działa akcelerometr?

Kolejnym sposobem jest wybór połączenia przez Bluetooth. Jest ono jednak najmniej stabilne i uzyskamy przy nim najniższe prędkości Internetu na naszym komputerze. W celu połączenia telefonu przez Bluetooth, musimy mieć Bluetooth zarówno w telefonie jak i w komputerze. Zwykle zdecydowana większość telefonów i laptopów posiada wbudowany Bluetooth, dużo rzadziej jednak występuje on w komputerach stacjonarnych – można wtedy kupić adapter Bluetooth na USB.

Przy łączeniu się przez Internet telefonu pamiętajmy jakie mamy aktywowane i dostępne pakiety danych, żeby kontrolować nasze wydatki na Internet.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

8 komentarzy

    • Jeśli będzie to przynajmniej LTE i będziemy w średnich lub dużych miastach to nada się nawet do rozmów wideo przez Internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *