Jak usunąć konto e-mailowe na Gmail?

Gmail jest darmowym klientem poczty elektronicznej, każdy może swobodnie się rejestrować i używać. W momencie, gdy zarejestrujesz konto na Gmail, możesz go używać tak długo ile zapragniesz. Jeśli zdecydujesz się usunąć konto na Gmail, możesz to zrobić w dowolnym momencie.

Krok 1 : Otwórz przeglądarkę internetową i naprowadź ją na swoje konto Gmail. Zaloguj się na nie.

Krok 2 : Kliknij na przycisku Ustawienia zlokalizowanym na górze każdej strony Twojego konta Gmail.

Krok 3 : Przejrzyj zakładki i wybierz zakładkę Konta i kliknij na nią.

Krok 4 : Przejrzyj możliwe wybory. W panelu Zmień ustawienia konta wybierz Inne ustawienia konta Google.

Krok 5 : Otworzy się okno, w którym po prawej stronie zobaczysz panel. Wybierz z niego, na samym dole, Usługi. Otworzy się nowe okno, z nagłówkiem Twoje usługi, obok niego znajduje się przycisk Edytuj, który należy kliknąć.

Krok 6 : Pojawi się okno, w którym masz do wyboru dwie opcje, tzn. „Usuń produkt” i „Usuń konto”. Jeśli chcesz usunąć jedynie usługę Gmail, wybierz Usuń usługę Gmail na stałe. Odpowiedz na pytania, które pojawią się na następnej stronie i usuń swoje konto Gmail.

Krok 7 : W przypadku, gdy będziesz chciał usunąć całkowicie konto, wybierz Zamknij konto i usuń wszystkie powiązane z nim usługi i informacje. Obie opcje gwarantują usunięcie konta Gmail, ale przy wybraniu tej z Kroku 6, usunięte zostanie jedynie konto na Gmail.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *