Jak przesyłać duże pliki za pomocą Gmail?

Gmail stworzony przez Google jest bez wątpienia najlepszym możliwym bezpłatnym serwisem webmail. Każdy posiada przynajmniej jedno konto na Gmail i używa go jako główne konto e-mailowe. Osoby, które współtworzą Gmail cały czas konsekwentnie dodają coraz to nowsze dodatki i możliwości do tego klienta poczty elektronicznej.

Przez długi czas, Gmail pozwalał użytkownikom na wysyłanie załączników  jedynie o wielkości 25 MB. Wszystko to się zmieniło, gdy wprowadzona została usługa Google Drive. Teraz użytkownicy mogą wysyłać ogromne pliki z pomocą właśnie Google Drive.  Możesz wysłać plik aż do 10 GB i to za darmo! Nie musisz otwierać klienta Google Drive lub wchodzić na jego stronę, aby wysłać pliki.

Google oferuje obecnie opcję do szybkiego uploadu plików ze swojego komputera na Drive i potem przenosi pliki z Drive’a do e-maila bez wychodzenia z Gmail.

Podążaj poniższymi wskazówkami, jak  wysłać duże pliki przez Gmail za pomocą Google Drive. Zakładam przy tym, że macie nowy wygląd Gmail z „Utwórz”.

Krok 1: Zaloguj się do swojego konta Gmail i kliknij na przycisku UTWÓRZ znajdującym się w górnym lewym rogu.

Krok 2:  Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz przesłać duży plik, wpisz nazwę tematu i przesuń kursor myszy na znak plus zlokalizowany w dolnej części okienka i przytrzymaj, aby zobaczyć ikonkę Wstaw pliki za pomocą Dysku. Kliknij tę ikonkę, pokaże się strona, na której możesz wstawić pliki ze swojego PC.

Czytaj więcej:  Jak założyć konto na Gmail?

Krok 3: Kliknij Wybierz pliki z komputera, aby przejrzeć położenie dużych plików, które chcesz wysłać, wybierz je i kliknij przycisk Otwórz. Aby wstawić kilka plików, musisz kliknąć opcję Dodaj więcej plików zlokalizowaną w prawym dolnym rogu. Ostatecznie kliknij przycisk Importuj, aby zacząć proces wstawiania plików to Twojego Dysku Google.

Uwaga: Proces importowania plików do Dysku Google jest składową Twojego połączenia internetowego i wielkości pliku, może to zająć kilka chwil, kilka minut, a nawet kilka godzin do momentu ukończenia wstawiania plików na Dysk.

Krok 4: Gdy importowanie się zakończy, zobaczysz nazwę pliku z linkiem do Dysku Google na końcu wiadomości. Możesz już kliknąć przycisk Wyślij, aby wysłać e-mail.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *