Jak włączyć opcję hibernacji w Windows 7?

W Windows XP włączenie opcji hibernacji było bardzo proste. Poprzez wejście do Panelu sterowania, dalej Opcje zasilania i w zakładce Hibernacja zaznaczyć włącz/wyłącz opcję hibernacji. W Windows 7, aby osiągnąć ten sam efekt, trzeba pójść nieco inną drogą.

Dla tych niewiedzących, hibernacja to stan oszczędzania energii zaprojektowany głównie dla laptopów. Gdy laptop  będzie wprowadzony w stan hibernacji najpierw zapisuje Twoje ustawienia i dokumenty w pamięci i pobiera małą ilość energii, następnie zachowuje otwarte dokumenty i aplikacje  na Twoim dysku i zamyka komputer. Używa ona zdecydowanie najmniejszą część energii ze wszystkich dostępnych energooszczędnych stanów dostępnych w systemach Windows.

Procedura postępowania jest dość prosta i wygląda następująco:

Krok 1:  Klikamy na znaczek Windows w lewym dolnym rogu i w polu „Wyszukaj programy i pliki” wpisujemy cmd i wciskamy naraz Ctrl + Shift + Enter,  aby uruchomić konsolę z prawami Admina.

Krok 2:  Wpisujemy  powercfg /hibernate on  i wciskamy raz klawisz Enter.

Krok 3:  Wpisujemy exit i ponownie wciskamy klawisz Enter, aby zamknąć okno.

Krok 4: Jeśli nie widzisz opcji Hibernacji w menu Start  musisz postępować według schematu:

1)      W menu Start wpisujemy Opcje zasilania i klikamy Enter.

2)      Następnie w dostępnym panelu po lewej stronie znajdujemy i klikamy na Zmień moment przejścia komputera w tryb uśpienia.

Czytaj więcej:  Programy do naprawy dysku twardego

3)      Na nowym oknie klikamy na Zmień zaawansowane ustawienia zasilania.

4)      W nowym oknie w zakładce Ustawienia zaawansowane  szukamy i otwieramy Uśpienie, a potem otwieramy Zezwalaj na stan uśpienia hybrydowego i klikamy na Podłączony i wybieramy z listy rozwijanej Wyłącz.

5)      Teraz możesz wrócić do menu Start i wypróbować tryb Hibernacji.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *