Jak skompresować zdjęcia i wysłać e-mailem?

Korzystając z poczty elektonicznej chętnie wykorzystujemy możliwość wysyłania zdjęć rodzinie czy znajomym. Czynność ta jest wykonywana nie tylko w momencie dzielenia się zdjęciami z wakacji, ale również przy przekazywaniu dokumentów czy różnego rodzaju informacji w formie zdjęciowej. W takich przypadkach liczba elementów jest bardzo duża i ich szybka wysyłka stanowi często problem. Właśnie w tym momencie pojawia się pytanie:

Jak skompresować zdjęcia i wysłać emailem?

Pliki skompresowane stosuje się w przypadkach, gdy konieczne jest ograniczenie wielkości danych plików. Właśnie zdjęcia są tymi elementami, które potrafią zabierać bardzo dużo pamięci. Oprócz tego przesyłanie zdjęć pojedynczo jest bardzo monotonne i uciążliwe. Należy, więc pomyśleć o rozwiązaniu tego problemu.
Co ciekawe nowoczesne systemy operacyjne oferują kilka możliwości kompresowania plików. Bardzo często czynność tą wykonuje się za pomocą specjalnego programu. Metoda ta jest wykorzystywana zwłaszcza przez osoby, które na swoich komputerach dysponują starszą wersją oprogramowania. Programy te można pobrać z internetu. Ich obsługa jest bardzo łatwa, a wręcz intuicyjna. Ogranicza się tylko do kilku kliknięć. Ten niewielki wysiłek w znaczny sposób porządkuje wszystkie zdjęcia w jednej grupie.
Zdjęcia skompresowane w ten sposób są dla odbiorcy dużo bardziej czytelne. Osoba taka pobiera tylko jeden plik, a dopiero później go rozpakowuje. Dzięki temu może sobie wszystko poukładać w odpowiednim miejscu.

A bez programu?

System Windows umożliwia kompresowanie zdjęć również bez konieczności instalowania specjalnego programu. Warto przyjrzeć się temu sposobowi, gdyż wiedza ta może w wielu przypadkach ułatwić pracę.
Na początku należy pamiętać, aby wszystkie zdjęcia, które mają zostać wysłane, muszą znajdować się w jednym folderze. Po napisaniu standardowej wiadomości przechodzimy do dołączenia pliku. W tym momencie należy otworzyć folder z danymi zdjęciami oraz zaznaczyć wszystkie interesujące pozycje. Następnie wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy oraz wybrać opcję wyślij, oraz folder skompresowany. System sam spakuje wszystkie pozycje. Po tej czynności dany plik należy dodać standardowo jak w przypadku pojedynczego elementu. W końcu już w tym momencie będzie to jeden plik.

Przedstawione sposoby kompresowania zdjęć należą do najpopularniejszych. Wynika to z faktu prostoty i niezawodności tych rozwiązań. Warto je znać, gdyż narzędzie to może przydać się w wielu przypadkach.

Chcąc odebrać zdjęcia skompresowane, znowu można posłużyć się specjalnym programem lub pobrać plik, a potem po naciśnięciu prawego przycisku myszy, należy wybrać opcję wyodrębnij. Pojawią się wtedy różne foldery z przesłanymi informacjami. Jak widać odczyt, jest tak samo prosty i nikomu nie powinien przysporzyć żadnego problemu.

Skompresowanie pliku odgrywa w wielu przypadkach bardzo ważną rolę. To narzędzie sprawia, że istnieje możliwość szybkiego i sprawnego wysłania wielu pozycji jednocześnie. Warto znać te techniki, aby w razie potrzeby móc z nich bezproblemowo korzystać.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Świąteczna zniżka na NordVPN!63% taniej
+