Jak zainstalować Windows 7 lub Windows 8 z USB?

Ten poradnik krok po kroku działa w pełni na Windows 7 i Windows 8 w przeciwieństwie do innych podobnych poradników w sieci. W internecie znaleźć można było wiele poradników podobnych typu „ Zainstaluj Vista z USB”, ale były albo niekompletne, albo nie do końca działały. Były też poradniki zawierające nieprawidłowe komendy, przez co nie szło zrealizować instalacji. Po pewnym czasie wprowadzony zostaje w pełni działający poradnik, jak zainstalować Windows 7 i Windows 8 z poziomu pamięci flash USB.

Poniższy sposób został przetestowany na komputerze kolei i został poprawnie zainstalowany Windows 7, jak i Windows 8. Największą zaletą jest fakt, że za pomocą USB można zainstalować Windows 7 lub Windows 8 w około 15 minut. Można także użyć tej metody na komputerze kolegi, który nie posiada wbudowanego dysku DVD.

Metoda opisana  jest szczególnie prosta i powinieneś sobie poradzić bez żadnych problemów. Oczywistym do wspomnienia jest to, że powinieneś posiadać komputer, który powinien wspierać USB Boot Drive, aby można zrobić użytek z Twojego bootowalnego pendrive’a. Jeśli Twój PC nie wspiera bootowania z USB, wciąż możesz zainstalować windows przez USB korzystając z  [LINK].

WYMAGANIA :

1)      Pendrive ( minimum 4 GB pamięci ),

2)      Pliki instalacyjne Windows 7 lub Windows 8.

Podążaj poniższym poradnikiem, aby stworzyć bootowalny dysk USB Windows 7 / Windows 8, za pomocą którego możesz łatwo zainstalować Windows 7 albo Windows 8.

Czytaj więcej:  Jak pokazać ukryte pliki w Windows 7?

Procedura :

Krok 1 : Podłącz swój pendrive do portu USB i przenieś pliki z USB w bezpieczne miejsce na swoim systemie.

Krok 2 : Otwórz Wiersz polecenia z prawami administratora. W polu wyszukiwania w menu Start wpisz cmd i wciśnij Ctrl+ Shift+ Enter. Drugą opcją jest otworzenie menu Start, a potem Wszystkie programy, następnie Akcesoria, kliknąć Wiersz polecenia prawym przyciskiem myszy i wybrać Uruchom jako Administrator.

Krok 3 : Musisz co nieco wiedzieć na temat dysku USB. W Wierszu polecenia wpisz DISKPART i wciśnij Enter. Następnie wpisz LIST DISK i zanotuj numer dysku Twojego pendrive. Mój został zapisany jako Disk 1.

Krok 4 : Następnie wpisz wszystkie poniższe komendy jedna po drugiej.  Zakładam, że Twój dysk to „Disk 1”.  W przypadku, gdy jest to Disk 2, wtedy wpisz Disk 2. Podążaj poniższą procedurą.

SELECT DISK 1

CLEAN

CREATE PARTITION PRIMARY

SELECT PARTITION 1

ACTIVE

FORMAT FS=NTFS

(Proces formatowania może potrwać chwilę)

ASSIGN

EXIT

Nie zamykaj Wiersza polecenia, ponieważ potrzebujemy jeszcze jednej komendy do następnego kroku, zminimalizuj okno.

Krok 5 : Następnie wsuń płytę DVD Windows 7 / Windows 8 do swojego napędu optycznego i sprawdź literę dysku DVD. W tym poradniku przyjmę za domyślny literę „D” i literę pendrive’a jako „H”. ( Otwórz Mój komputer, aby sprawdzić, czy masz tak samo, czy inaczej )

Krok 6 : Zmaksymalizuj okno Wiersza polecenia. Wpisz teraz :

Czytaj więcej:  Dysk zabezpieczony przed zapisem - jak naprawić ten błąd?

D: CD BOOT i wciśnij enter. Tutaj „D” jest literą dysku DVD.

CD BOOT i wciśnij enter w celu zobaczenia poniższej wiadomości.

Krok 7 : Wpisz inną komendę, aby zaktualizować dysk USB za pomocą kompatybilnego kodu BOOTMGR.

BOOTSECT.EXE /NT60 H:

Przypomnę, że H jest tu literą Twojego pendrive’a.

Krok 8 : Skopiuj zawartość swojej płyty DVD Windows 7 lub Windows 8 na swój pendrive.

Krok 9 : Twój pendrive jest teraz gotowy do bootowania i instalacji Windows 7 lub Windows 8. Jedną rzeczą, jaką musisz jeszcze zrobić, to zmienić w BIOSie priorytet bootwania z dysku HDD lub CD ROM na USB. Nie będzie to tutaj wyjaśniane z racji tego, że wystarczy zmienić priorytet bootowania lub zezwolić na bootowanie za pomocą USB w BIOSie.

Uwaga : Jeśli nie możesz bootować po przejściu tego poradnika, oznacza to, że nie ustawiłeś priorytetu w BIOSie dla USB.

Ten poradnik również działa w pełni dla Windows 8. Upewnij się, że wykonujesz wszystkie kroki prawidłowo i w prawidłowej kolejności i uruchom Wiersz polecenia z prawami administratorami, aby uniknąć błędów.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *