Jak odinstalować Internet Explorer 11 w Windows 7?

Jakiś czas temu, Microsoft wypuścił tzw. wersję developerską zbliżającego się wielkimi  krokami Internet Explorer 11 dla Windows 7 oraz Windows 8 RC2. Internet Explorer 11, który był poprzednio dostępny tylko dla użytkowników systemu Windows 8.1, oferuje nowe możliwości i ulepszenia. Nie chodzi tylko o ulepszenia dotyczące wydajności, dostępne są także nowe narzędzia developerskie włączane przez F12, a strona ładuje się szybciej w porównaniu do poprzedniej wersji.

Użytkownicy Windows 7, którzy obecnie posiadają zainstalowaną wersję przedpremierową Internet Explorer 11 mogli już zauważyć, że IE 11 zastępują obecną wersję Internet Explorer, która była zainstalowana. Nie można testować IE11 wraz z obecną wersją IE.

Pomimo, że IE 11 jest dość stabilną wersję, ponieważ jest to wersja przedpremierowa, to można odczuć pewne problemy i niedogodności podczas przeglądania Internetu. Jeśli jakieś problemy przytrafiły się Tobie lub po prostu chcesz się pozbyć Internet Explorer 11 ze swojego systemu i powrócić do wersji poprzedniej, to możesz to zrobić za pomocą poniższego poradnika.

Krok 1: Otwórz Panel sterowania -> Programy -> Programy i funkcje. Aby to zrobić szybko, otwórz menu Start (ikonka Windows), a następnie w polu do wyszukiwania wpisz appwiz.cpl i wciśnij klawisz Enter.

Krok 2: Po otworzeniu się okna Programy i funkcje, z lewej strony panelu kliknij na Wyświetl zainstalowane aktualizacje, aby zobaczyć wszystkie zainstalowane aplikacje na Twoim PC.

Czytaj więcej:  Jak zaplanować wyłączenie komputera w Windows 10?

Krok 3:  W oknie zainstalowanych aktualizacji wyszukaj wpisu zawierającego w nazwie Internet Explorer 11, kliknij prawym przyciskiem i wybierz Odinstaluj, aby zacząć proces deinstalacji IE 11 z Twojego PC.

Kliknij Tak, gdy wyskoczy ekran zapytania.

Możesz zostać poproszony o ponowne uruchomienie komputera w celu zakończenia procesu deinstalacji. Od teraz, jak będziesz używać IE, będziesz widział IE 10 lub inną wersję jaką miałeś przed odinstalowaniem IE 11.

Pamiętaj, że powyższy poradnik jest kompatybilny tylko z systemem Windows 7 i nie możesz odinstalować IE11 z systemu Windows 8.1 w ten sam sposób.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *