Jak użyć CCleaner do wyczyszczenia menu kontekstowego?

CCleaner był jednym z pierwszy narzędzi stworzonych do optymalizacji i oczyszczenia Windows poprzez usuwanie plików tymczasowych, historii przeglądania stron internetowych czy niechcianych plików. Przez lata, twórca tego programu zaktualizował go, dodał wiele pożytecznych funkcji i obecnie jest najlepszym, darmowym narzędziem dostępnym dla Windows.

CCleaner zawsze był dobrym oprogramowaniem naprawczym. Pozwala Ci deinstalować programy, usuwać programy z autouruchamiania podczas startu Windows, zarządzać punktami przywracania systemu, bezpiecznie czyścić zawartość dysków, czyścić i optymalizować rejestr, oczyszczać Windows i wiele więcej.

Użytkownicy Windows, którzy korzystali z CCleaner do oczyszczania systemu, aplikacji i rejestru, mają dodatkowy powód do używania go. CCleaner wersja 3.20 i późniejsze zawierają opcje do usuwania lub blokowania niechcianych wpisów programów w menu kontekstowych ( menu dostępne po kliknięciu prawym przyciskiem myszy ).

Aby używać nowej opcji, otwórz program, wybierz Narzędzia, następnie Autostart i wybierz zakładkę Context Menu. Możesz całkowicie usunąć wpis z tego menu lub czasowo zablokować, gdy później ponownie zechcesz włączyć. Usuwanie wpisu dotyczącego programu z menu kontekstowego nie powoduje usunięcia programu z systemu, możesz więc bezpiecznie używać tej funkcji.

Ta wersja CCleaner, w przeciwieństwie do innych programów, nie pomaga w usunięciu domyślnych wpisów dotyczących Windows z menu kontekstowego. Nie możesz usunąć więc poprzednich wersji lub stworzyć skrótów z menu kontekstowych.

Czytaj więcej:  PotPlayer – czyli zaawansowany odtwarzacz video dla Windows

Odwiedź stronę twórcy CCleaner (Piriform.com), aby pobrać najnowszą wersje. Plik instalacyjny jest dostępne dla wersji x86 i x64 systemów Windows. Użytkownicy chcący wypróbować program przed instalacją lub potrzebują wersji programu do przechowania na dyskach z pamięcią flash mogą pobrać wersje przenośną oprogramowania na stronie.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *