Spotify – jak włączyć teksty piosenek na komputerze?

W aplikacji Spotify na Windows klikamy na ikonkę mikrofonu w prawym dolnym rogu.

Aktualizacja 2022:

Spotify pod koniec 2021 roku we współpracy z Musixmatch ponownie dodało teksty piosenek do tysięcy utworów. Jedynie mniej popularne piosenki nie mają napisów.

W Spotify na komputerach od jakiegoś czasu nie ma już bezpośredniej opcji wyświetlania tekstów słuchanych piosenek. Teksty można wyświetlać jedynie na aplikacjach mobilnych Spotify przy pomocy aplikacji SoundHound albo Genius. Jak jednak móc śpiewać karaoke na komputerowym Spotify?

Z pomocą przychodzi nam społeczność internetowa, a konkretnie twórca aplikacji spotifylyrics. Jest to aplikacja pobierająca i na bieżąco wyświetlająca teksty do odtwarzanych piosenek na Spotify na PC. Program jest dostępny do pobrania tutaj: https://github.com/fr31/spotifylyrics/releases

Z podanego linku pobieramy wersję .exe programu 32 bitową lub 64 bitową, zależy jaki mamy system (jeśli tego nie wiesz – pobierz wersję 32bit, na pewno zadziała).

Otwieramy pobrany plik .exe SpotifyLyrics i jeśli mamy włączone Spotify i słuchamy muzyki to możemy od razu zobaczyć tekst aktualnej piosenki.

Program ma kilka przydatnych funkcji, np. Synced Lyrics (zsynchronizowana obecna linijka wersu piosenki) czy Always on Top (teksty będą zawsze na wierzchu).

Miłego śpiewania albo nauki języków obcych ze Spotify.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *