Najmodniejsze gadżety 2017 roku

Jesteś na bieżąco z najnowszymi trendami? Uważasz się za osobę uważnie obserwującą rzeczywistość, która nie tyle płynie z prądem, co wyprzedza modę? Jeśli tak, to na pewno posiadasz w swojej komodzie kilka nowoczesnych gadżetów, które w 2017 roku będą prawdziwym must have! Rzeczywistość wirtualna, najnowsze smartfony i drukarki 3D powoli wychodzą z miana ekstrawaganckich rozrywek i na stałe wpisują się w krajobraz nowoczesnego, młodego społeczeństwa. Chcesz wiedzieć, czego nie możesz przegapić w tym roku? Sprawdź nasze propozycje!

Gogle Virtual Reality

Rzeczywistość rozszerzona (AR) oraz wirtualna (VR) to pojęcia, które do niedawna interesowały tylko najbardziej zatwardziałych geeków. Teraz marki takie jak Microsoft, Play Station, Google, Samsung czy HTC prześcigają się w produkcji modeli gogli dopasowanych do potrzeb zwykłych, okazjonalnych użytkowników, a za tym trendem idą gry, a nawet filmy nagrywane specjalnie w taki sposób, by grający/oglądający mógł poczuć się, jakby był w centrum wydarzeń. Wszyscy wymienieni wyżej producenci pokazali w ostatnim roku przynajmniej prototypu swoich rozwiązań VR i trzeba przyznać, ze każdy znajdzie coś dla siebie. Szczególnie kusząco wygląda propozycja dla graczy, która ma być kompatybilna z konsolami. Ale tak naprawdę bez względu na to czy skusimy się na zaawansowany technologicznie produkt Oculusa czy na dużo tańszy Google Cardboard, będziemy mogli z czystym sumieniem powiedzieć, że nadążamy za najnowszymi trendami.

Czytaj więcej:  Klawiatura ANSI czy ISO – Porównanie układów

Najnowsze smartfony

Choć smartfon nie jest żadną nowością na rynku, to wszystko wskazuje na to, że kolejny rok będzie należał także do tego gadżetu. Pokolenie millenialsów korzysta dziś z telefonu jak z komputera i funkcja foto oraz wideo jest już dla nich oczywistością – teraz oczekują oni od swojego telefonu możliwości zmieszczenia dużej ilości danych, szybkości działania, wykonywania wielu akcji jednocześnie bez spowolnienia systemu i poruszania się w aplikacjach, które kilka lat temu nie mogłyby zostać uruchomione nawet na średniej jakości komputerze stacjonarnym. Najnowsze smartfony posiadają już tyle funkcji, że nawet przedstawiciele pokolenia X nie są w stanie niejednokrotnie ich wszystkich ogarnąć. A że producenci zabiegają o ten coraz bardziej zyskowny rynek, to nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy spojrzeć na ofertę największych marek sprzętu elektronicznego, choćby azjatyckiego giganta LG – http://www.lg.com/pl/smartfony.

Drukarki 3D

Przyrządy do drukowania elementów przestrzennych wciąż powoli, ale systematycznie wchodzą w życie codzienne Polaków. Co prawda wciąż próżno szukać drukarek 3D w co drugim domu nad Wisłą, ale firmy są już coraz bardziej nimi zainteresowane. Jak grzyby po deszczu powstają przedsiębiorstwa, które oferują dostęp do tych technologii. Eksperci przewidują, że niski koszt jednostkowy wytworzenia produktu (szczególnie w produkcji masowej) w połączeniu ze stosunkowo nieskomplikowaną obsługą niektórych modeli, spowoduje w najbliższym czasie boom zainteresowania drukiem 3D. Tym bardziej, że najbardziej zaawansowane drukarki dają fantastyczne możliwości precyzyjnego i wysokojakościowego prototypowania lub wypuszczania na rynek serii próbnych. Nie zmienia to jednak faktu, że druk 3D, jak każda tego typu technologia, przechodzi miniaturyzację i dostosowanie do klientów indywidualnych. Kto wie, może jeszcze w tym roku będziesz mógł pochwalić się przed znajomymi własnym, domowym wydrukiem przestrzennym?

Czytaj więcej:  Jak wybrać słuchawki do telefonu?

Drony

Ilu to już było ekspertów, którzy wieszczyli dronom jednosezonową popularność. Grzmieli oni z każdej strony, że to zbyt drogie, delikatne i zaawansowane technologicznie zabawki, by na dłuższą metę zadomowić się w świadomości masowego odbiorcy. Jednak i tym razem producenci pozytywnie nad zaskoczyli tworząc modele dostosowane do różnych potrzeb, zagospodarowując nawet tak wąskie nisze jak wideofilmowanie imprez okolicznościowych, kręcenie filmów promocyjnych czy… zabawki dron-helikopter. W zależności od potrzeb możemy wybierać między przedmiotami o wartości od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych i wiele wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach fala popularności dronów zaleje kolejną rzeszę młodych ludzi. Tym bardziej, że nowe produkty cały czas, systematycznie tanieją, a i rynek wtórny ma się całkiem nieźle.

Smartwatche

Kilka lat temu wydawało się, że smartwtache będą na tyle drogim i luksusowym produktem, że na zawsze pozostanie w wąskim standardzie premium, przeznaczonym dla posiadaczy iPhone’ów i największych geeków nowinek technologicznych. Jednak i tym razem rynek zadziałał swoją niewidzialną ręką i odpowiedział na potrzeby nie tylko millenialsów, ale też pokolenia Y, a nawet X, który smartwatchy używa nie tyle do ułatwiania sobie życia, co do pokazania światu, że jest na czasie i nie zamierza rezygnować z dalszej, gadżeciarskiej edukacji. Dziś ceny najtańszych tego typu produktów powodują już ich bardzo dużą dostępność. Choć wciąż nie ma większego szpanu niż model od Apple…

Najnowsze smartfony, drukarki 3D, drony, smartwatche czy technologia VR to niewątpliwie przyszłość techniki. Teraz jednak wydaje się ona być mniej odległa niż kiedykolwiek – zwłaszcza wobec dużej dostępności tych produktów. Możesz mieć w każdym razie pewność, że jeśli w najbliższych miesiącach kupisz coś z powyższych kategorii, będziesz mógł nazwać się człowiekiem podążającym za najnowszymi trendami, który z drugiej strony potrafi odpowiedzialnie i celowo budować swój własny lifestyle. A przecież w dużej mierze o to w tym wszystkim chodzi, prawda?

Czytaj więcej:  Czy klawiatura mechaniczna jest głośna?

Wybiegając w przyszłość, naszym gadżetem roku 2022 jest zdecydowanie Steam Deck!

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *