TeamViewer – jak to działa?

TeamViewer jest darmowym programem do udostępniania oprogramowania do niekomercjalnych celów i własnego użytku. Jest bardzo łatwe w obsłudze i łatwo możesz przejąć kontrolę nad komputerem przyjaciela. TeamViewer jest dostępny na większości najważniejszych systemów operacyjnych, włącznie z Windowsem, Linuxem i Mac. Aplikacje TeamViewer-a są również dostępne na Android i iPhone, co czyni połączenie komputera z telefonem znacznie łatwiejszym.

Jak używać TeamViewera?

Ten poradnik pomoże wam ustawić TeamViewer i jeśli jeszcze go nie posiadasz, kliknij w ten link.

Proces instalacyjny jest prosty i jak uruchomisz instalację masz dwie opcje:

  • Install (Instalacja)
  • Run (Uruchomienie)

Jeśli zamierzasz używać TeamViewer’a dość często, zainstaluj go, w przeciwnym przypadku po prostu uruchom. W tym poradniku kliknąłem na „Run”. Na następnym ekranie zobaczysz po lewej stronie ID oraz hasło i możliwość stworzenia ID po prawej stronie.

Hasło i ID dane po lewej stronie przekazujesz swojemu przyjacielowi, w przypadku jeśli chciałbyś, żeby to on przejął kontrolę nad Twoim komputerem.

Możesz używać TeamViewer-a do:

Jak połączyć się z innym użytkownikiem TeamViewera?

Pole Create session, pokazane po prawej stronie jest po to, żebyś połączył się z komputerem kolegi. Potrzebujesz spytać go o jego ID i hasło podane u niego po prawej stronie w oknie Wait for session. Jak już je zdobędziesz, wpisz jego ID kliknij Connect to partner, a w oknie, które się pojawi wpisz haslo i kliknij Log On. Poniższe zdjęcia powinny pomóc.

Czytaj więcej:  Weryfikacja nazwy użytkownika nieudana w Minecraft – co to oznacza?

Wpisując jego hasło, będziesz mógł widzieć jego ekran komputera i robić na nim cokolwiek zechcesz. Najlepszą rzeczą jest to, że Twój partner także możesz widzieć, co robisz na jego ekranie i co więcej, możecie razem pracować. Jest to użyteczne w przypadku prezentacji na studia lub innej formy pracy grupowej.

Upewnij się, że używasz darmowej wersji w celach niekomercyjnych, dla wersji płatnej, musisz kupić oprogramowanie. Pomimo szybkości pracowania w TeamViewer, potrzebujesz połączenia szerokopasmowego.

TeamViewer czy AnyDesk? Który wybrać?

AnyDesk to program komputerowy bardzo podobny do TeamViewer-a, który umożliwia zdalny dostęp i kontrolę komputera zdalnego za pomocą internetu. Dzięki AnyDesk możesz zdalnie pracować na swoim komputerze z dowolnego miejsca i na dowolnym urządzeniu, np. komputerze, laptopie, tabletcie lub smartfonie. AnyDesk umożliwia przenoszenie plików i danych pomiędzy komputerami, udostępnianie ekranu i współpracę w czasie rzeczywistym. Program jest dostępny na wiele platform, w tym Windows, macOS, Linux, Android i iOS.

Oba te programy służą do zdalnego dostępu i kontroli komputera zdalnego, ale różnią się pewnymi cechami i funkcjami. TeamViewer jest bardziej rozbudowanym narzędziem, które oferuje więcej opcji i możliwości, ale może być trudniejsze w obsłudze dla początkujących użytkowników. AnyDesk jest prostszy w obsłudze i dostępny na więcej platform, ale może oferować mniej funkcji niż TeamViewer. Ostateczny wybór zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika.

Czytaj więcej:  Programy CAD — postaw na oprogramowanie, które ułatwi Twoją pracę
Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *