Każdemu z nas przytrafiło się przypadkiem zamknąć całe okno z otwartymi kartami w przeglądarce Chrome czy Firefox. W jaki sposób przywrócić te ostatnio zamknięte karty? Jest na to kilka sposobów.
W łatwy sposób możesz przywrócić przypadkowo zamknięte karty w Google Chrome dzięki skrótowi klawiszowemu. Natomiast dawniej zamknięte strony możesz przejrzeć w historii przeglądania.
Jak przywrócić ostatnio zamkniętą kartę w Google Chrome?
Chrome trzyma ostatnio zamknięte strony w łatwo dostępnym miejscu. Kliknij prawym przyciskiem myszy na puste pole na prawo od otwartych kart na górze okienka i wybierz “Reopen closed tab” albo w polskiej wersji “Otwórz ponownie zamkniętą kartę”. Alternatywą jest skrót klawiszowy: Ctrl + Shift + T na Windowsie lub Command + Shift + T na MacOS.

Jak przywrócić starsze karty z historii przeglądania w Google Chrome?
Jeśli karta została zamknięta jakiś czas temu, to jest szansa, że znajdziemy ją w najnowszej historii przeglądania. Kliknij na trzy pionowe kropki pod iksem w prawym górnym rogu Google Chrome. Następnie z menu wybierz “Historia” i tutaj zobaczysz 8-10 niedawno zamkniętych kart w przeglądarce.
Jeśli chcesz sprawdzić strony zamknięte jeszcze dawniej, np. kilka czy kilkanaście dni temu to również jest na to sposób.
Ponownie wybierz trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu przeglądarki Chrome. W menu skieruj kursor myszy na “Historia” i kliknij na “Historia” z kolejnego menu, które wyłoni się po chwili. Otworzy się nam nowa karta z adresem “chrome://history/”, gdzie przejrzymy przeglądane przez nas strony internetowe podzielone na konkretne dni.
Nadal nie mogę znaleźć zamkniętej karty!
Jeśli nadal nie znalazłeś/aś zamkniętej strony sprzed kilku dni czy nawet kilku miesięcy to jest jeszcze jeden sposób. Jeśli jesteś zalogowany/a na swoim koncie Google to warto przejrzeć stronę myactivity.google.com, która – jeśli wyraziliśmy na to wcześniej zgodę – zbiera wiele danych o naszej aktywności w Internecie. Od przeglądnych stron internetowych w wybranych dniach, przez oglądane filmy w serwisie Youtube, naszą lokalizację GPS po słuchane podcasty i inne aktywności w usługach Google.