Jak przywrócić ostatnio zamknięte karty w przeglądarce?

Każdemu z nas przytrafiło się przypadkiem zamknąć całe okno z otwartymi kartami w przeglądarce Chrome czy Firefox. W jaki sposób przywrócić te ostatnio zamknięte karty? Jest na to kilka sposobów.

W łatwy sposób możesz przywrócić przypadkowo zamknięte karty w Google Chrome dzięki skrótowi klawiszowemu. Natomiast dawniej zamknięte strony możesz przejrzeć w historii przeglądania.

Jak przywrócić ostatnio zamkniętą kartę w Google Chrome?

Chrome trzyma ostatnio zamknięte strony w łatwo dostępnym miejscu. Kliknij prawym przyciskiem myszy na puste pole na prawo od otwartych kart na górze okienka i wybierz „Reopen closed tab” albo w polskiej wersji „Otwórz ponownie zamkniętą kartę”. Alternatywą jest skrót klawiszowy: Ctrl + Shift + T na Windowsie lub Command + Shift + T na MacOS.

Jak przywrócić starsze karty z historii przeglądania w Google Chrome?

Jeśli karta została zamknięta jakiś czas temu, to jest szansa, że znajdziemy ją w najnowszej historii przeglądania. Kliknij na trzy pionowe kropki pod iksem w prawym górnym rogu Google Chrome. Następnie z menu wybierz „Historia” i tutaj zobaczysz 8-10 niedawno zamkniętych kart w przeglądarce.

Jeśli chcesz sprawdzić strony zamknięte jeszcze dawniej, np. kilka czy kilkanaście dni temu to również jest na to sposób.

Ponownie wybierz trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu przeglądarki Chrome. W menu skieruj kursor myszy na „Historia” i kliknij na „Historia” z kolejnego menu, które wyłoni się po chwili. Otworzy się nam nowa karta z adresem „chrome://history/”, gdzie przejrzymy przeglądane przez nas strony internetowe podzielone na konkretne dni.

Czytaj więcej:  VoIP dla osób prywatnych - czy warto?

Nadal nie mogę znaleźć zamkniętej karty!

Jeśli nadal nie znalazłeś/aś zamkniętej strony sprzed kilku dni czy nawet kilku miesięcy to jest jeszcze jeden sposób. Jeśli jesteś zalogowany/a na swoim koncie Google to warto przejrzeć stronę myactivity.google.com, która – jeśli wyraziliśmy na to wcześniej zgodę – zbiera wiele danych o naszej aktywności w Internecie. Od przeglądnych stron internetowych w wybranych dniach, przez oglądane filmy w serwisie Youtube, naszą lokalizację GPS po słuchane podcasty i inne aktywności w usługach Google.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *