Jak pobrać/zapisać film z YouTube na komputer?

YouTube został zaprojektowany tylko po to, aby pozwolić użytkownikom oglądać i przeglądać filmiki na ich stronie internetowej. Wielu ludzi chce zapisać swoje ulubione filmiki na swoim komputerze, dzięki czemu mogliby oglądać je bez konieczności połączenia z Internetem lub na innych urządzeniach. Poniżej są opisane konieczne kroki do pobierania i oglądania filmików z Youtube na własnych komputerach za darmo.

Zapisanie filmiku z YouTube jako pliku wideo na komputerze

Obecnie jest kilka stron internetowych pozwalających na wpisanie adresu URL filmiku, który chcesz zapisać i dostanie linku do bezpośredniego pobrania pliku. Poniżej jest opisany prosty, opisany w trzech krokach, proces:

  1. Odwiedź stronę YouTube i skopiuj adres URL filmiku, jaki chcesz zapisać.
  2. Gdy ten adres zostanie skopiowany, wklej go do pola URL i kliknij Download Video.
  3. Jeśli wszystko poszło pomyślnie, otworzy się nowe okno  z możliwymi formatami wideo do zapisu pliku. Dla większości użytkowników zalecamy format MP4, inne formaty to FLV, 3GP lub WebM.

Wybrane strony, gdzie możesz pobrać filmiki z YouTube

Poniżej jest kilka najlepszych:

Oglądanie wideo w formacie FLV na komputerze

Gdy plik w formacie .flv zostanie pobrany na Twój komputer, potrzebujesz odtwarzacza wideo wspierającego ten format plików. Poniżej przedstawiliśmy kilka sugestii.

  • VLC Media Player
  • Media Player Classic
  • ALLPlayer
Czytaj więcej:  Jak wybrać dobrego dostawcę internetu?

Windows Media Player

Użytkownicy system Windows również mają możliwość oglądania plików w formacie .flv  w WMP z odpowiednim kodekiem. Pobranie i zainstalowanie CCCP Codec – zainstaluje ten brakujący oraz wiele innych, których może będziesz potrzebować w przyszłości.

Konwertowanie filmiku z Youtube do innego formatu wideo

Jest wiele programów i dostępnych serwisów online, które pozwolą Ci skonwertować pliki w formacie .flv do innych. Poniżej jest krótka lista niektórych darmowych serwisów i produktów przez nas polecanych.

  • Any Video Converter
  • FormatFactory
  • Freemake Video Converter
  • Programy do edycji wideo, takie jak Sony Vegas, Adobe Premiere, HitFilm Express, DaVinci Resolve
Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *