Jak zdobyć większy poziom/level na Steam?

Poziom użytkownika na portalu Steam można zwiększyć na wiele sposobów. Wyższy poziom to dodatkowe gabloty do prezentacji na profilu, większy limit listy znajomych czy podwyższona szansa na darmowe „boostery” z kartami kolekcjonerskimi do wymiany.

Jak zwiększyć poziom profilu na Steam?

W celu zwiększenia levelu użytkownika na Steam możemy:

  • kupować gry – każda gra dodana do konta to 1 XP; dodatkowo każde wydane ~45zł to 1000 punktów, które możemy wymienić na jedną odznakę dającą 100 XP podczas sezonowych wyprzedaży Steam w sklepie z punktami
  • zdobywać i wytwarzać odznaki – każda odznaka wytworzona z kart kolekcjonerskich to 100 XP, do tego dochodzą okolicznościowe odznaki, które można zdobyć za darmo podczas wydarzeń takich jak Steam Summer Sale czy Winter Sale
  • posiadać stare konto (co roku dostajemy dodatkowe 50 XP za „lata służby” do odznaki)
  • zrobić zadania do odznaki Społeczności Steam – maksymalnie zdobędziemy tutaj 500 XP i odznakę „Lider Społeczności”, a wystarczy zrobić różne proste akcje na naszym koncie Steam, np. dodać screenshot z gry, dodać 2FA do konta czy skomentować profil znajomego
  • dawać i otrzymywać nagrody (10 XP za każdą nagrodę np. dla recenzji gry czy dodanego poradnika + 1/3 kosztu punktowego nagrody)

Jak szybko i łatwo wbić lvl konta Steam?

Istnieją dedykowane serwisy takie jak SteamLvlUp.com, gdzie możemy szybko kupić całe paczki (sety) z kartami i błyskawicznie zlevelować nasze konto Steam. Strona oferuje również często darmowe eventy, kiedy można zdobywać „gemy” i bezpłatnie kupować sety z kartami. Sprzedamy tam również niewymienialne karty kolekcjonerskie Steam (z gier niedostępnych już w sklepie).

Czytaj więcej:  Streaming gier - technologia przyszłości czy trend, który szybko przeminie?

Na początek najlepsze są sety z kartami z Counter Strike Global Offensive, a wytwarzać odznaki szczególnie warto podczas wyprzedaży Steam, gdyż wtedy za wytworzenie odznaki dostaniemy dodatkowo okolicznościową kartę z danego eventu za darmo. Warto pamiętać, że odznakę z jednej gry możemy wytworzyć tylko 5 razy (5 x 100 XP), a do tego jedną foliową (1 x 100 XP – jednak jest to mało opłacalne).

Dodatkowo z pomocą stron takich jak Steam.tools czy SteamCardExchange łatwo zindentyfikujemy najtańsze karty kolekcjonerskie do zdobycia, żeby nabijanie poziomu było tanie i łatwe.

Co zyskujemy dzięki wyższemu poziomowi na Steam? Co to daje, nagrody?

Każde konto Steam ma standardowo limit 250 znajomych. Każdy zdobyty poziom konta do dodatkowe +5 do limitu.

Natomiast co 10 poziomów (10, 20, 30 poziom itp) dostajemy dodatkową gablotę do prezentacji gier/osiągnięć/innych rzeczy na naszym profilu Steam.

Od 10 poziomu, również co każde kolejne 10, (czyli 20, 30, 40, 50 itp) dostajemy zwiększoną szansę na zdobycie „boostera” z 3 kartami „trading cards” do losowej posiadanej przez nas gry (+20% szansy co 10 poziomów). Wystarczy raz na tydzień zalogować się na swoje konto i mamy szansę na otrzymanie boostera. Osobiście z kontem na 40 lvlu dostaję średnio 2-3 boostery z kartami w miesiącu.

Czemu nie mogę zwiększyć levelu Steam?

Poziomów Steam nie możemy zdobywać, jeśli nasze konto jest ograniczone – to znaczy, że nie wydaliśmy jeszcze minimum 5 dolarów amerykańskich na Steam (około 20 złotych).

Czytaj więcej:  Jak pobrać film, stream z Twitcha?
Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *