Rejestrator Dahua – najważniejsze informacje

Dobór systemu monitoringu wizyjnego wpływa na bezpieczeństwo zabezpieczanego obiektu – zarówno osób, jak i wartościowego mienia. Interesującym wyborem w tym zakresie jest rejestrator Dahua. W artykule przedstawiamy najważniejsze informacje o urządzeniach tego producenta.

Nowoczesne systemy monitoringu wizyjnego wraz z instalacjami alarmowymi SSWiN na dobre zagościły zarówno w obiektach komercyjnych, jak i zakładach przemysłowych czy domach jednorodzinnych. Niezależnie od miejsca montażu i eksploatacji, ich zastosowanie niesie za sobą szereg wymiernych korzyści dla bezpieczeństwa. Zapewniają całodobowy nadzór video, a jednocześnie archiwizują obraz z kamer zainstalowanych wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Coraz częściej użytkownicy decydują się na wdrażanie najnowszych systemów monitorujących działających z zastosowaniem technologii IP. Jednocześnie wielu z nich korzysta już ze starszych instalacji CCTV. Wówczas dobrym wyborem są urządzenia hybrydowe. Niezależnie od sytuacji, interesującym wyborem jest rejestrator firmy DahuaTo właśnie konstrukcjom tego producenta poświęcamy dzisiejszy artykuł. Ich specyfikę i zalety opisujemy w dalszej części tekstu.

Marka Dahua – zaufany dostawca systemów monitoringu wizyjnego

Obecna od 2001 roku na światowych rynkach chińska marka Dahua to zaufany dostawca systemów monitoringu wizyjnego do zastosowań domowych i komercyjnych. Należy do czołowych producentów urządzeń monitoringu wizyjnego – rejestratorów, kamer, adapterów i akcesoriów. Warto wspomnieć, iż wysoka jakość produktów dostarczanych przez Dahua sprawiła, iż w 2016 roku stała się drugim na świecie dostawcą rozwiązań z zakresu telewizji przemysłowej.

Czytaj więcej:  Klawiatury z Rapid Trigger - co to?

Profesjonalne rejestratory Dahua dostępne w ofercie takich firm, jak Sklep EC Systemumożliwiają nie tylko budowę nowych, ale również rozbudowę starszych systemów monitoringu wizyjnego. Dzięki kompatybilności zarówno z protokołem IP, jak i standardami AHD, HD-TVI, CVBS oraz HD-CVI, pozwalają na rozszerzenie możliwość istniejących już instalacji analogowych, bez potrzeby wdrażania całkowicie nowych rozwiązań i gruntownej przebudowy systemu.

Rejestrator firmy Dahua – dlaczego warto go wybrać?

Użytkownicy, poszukujący wydajnych urządzeń do realizacji instalacji telewizji przemysłowej CCTV oraz monitoringu IP często pytają, dlaczego warto wybrać właśnie rejestrator firmy Dahua. Sprzęt charakteryzuje się szeregiem wymiernych zalet, o których piszemy poniżej.

  • Urządzenia współpracują z nowoczesnymi interfejsami do zarządzania monitoringiem wizyjnym – aplikacją mobilną, oprogramowaniem komputerowym oraz web serverem.
  • Rejestrator Dahua może posłużyć do rozbudowy istniejącego systemu w standardzie analogowym i rozszerzenia jego możliwości o funkcje dostępne dla monitoringu IP.
  • Produkty posiadają zaimplementowane wydajne i szybkie kodeki do kompresji sygnału video, takie jak MPEG4, a także H.265 i H.264.
  • Sprzęt marki Dahua to rejestratory, które obsługują wiele nowoczesnych protokołów sieciowych zgodnych z systemami monitoringu IP.
  • Za archiwizację obrazu odpowiadają wydajne interfejsy, dzięki którym możliwy jest szybki zapis wideo na dyskach twardych HDD o rozmiarze sięgającym kilkunastu TB.
  • Zastosowanie wydajnego procesora oraz niezawodnego systemu operacyjnego Linux to gwarancja stabilnej pracy monitoringu.
  • Urządzenia mogą współpracować z kamerami IP rozmaitych producentów i zapewniają obsługę transmisji obrazu w wysokiej rozdzielczości.
Czytaj więcej:  Jak dbać o sprzęt elektroniczny?

Dużą zaletą wynikającą za wyboru sprzętu Dahua jest fakt, iż rejestratory są wyposażone w szereg praktycznych portów komunikacyjnych – USB, HDMI czy VGA. W ten sposób można je podłączyć bezpośrednio do telewizora lub innych urządzeń.

Wybierz profesjonalny rejestrator Dahua z oferty sklepu EC System!

Jeżeli szukasz niezawodnych urządzeń do budowy systemu monitoringu wizyjnego w domu lub firmie, to wybierz profesjonalny rejestrator Dahua z oferty sklepu EC System! Specjaliści pomogą Ci w wyborze sprzętu o parametrach, dopasowanych do Twoich indywidualnych oczekiwań.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *