Jak przełączać się między kontami Steam na komputerze?

Aplikacja Steam na PC Windows czy Mac pozwala na jednoczesne zalogowanie tylko jednego użytkownika na swoim koncie Steam. W jaki sposób szybko przełączać się między różnymi, np. dwoma kontami Steam na jednym komputerze? Są na dwa rozwiązanie.

Kilka kont Steam na jednym komputerze

Pierwsze rozwiązanie to zwyczajnie wylogowywanie się za każdym razem, kiedy chcemy zmienić zalogowanie na koncie Steam. W tym celu po prostu w programie Steam klikamy w Steam -> Zmień konto -> Wyloguj i następnie wpisujemy dane do zalogowania się na inne konto Steam. Minus tego rozwiązania jest taki, że za każdym nowym zalogowaniem musimy podać kod autoryzujący do 2FA z aplikacji mobilnej Steam lub z e-mail, żeby dostać się na własne konto. Może to być trochę uciążliwe, jeśli często wylogowujemy się i przelogowujemy się między różnymi kontami.

Drugi sposób jest o wiele szybszy i automatyzuje ten proces, ale wymaga pobrania zewnętrznej aplikacji o nazwie „TcNo Account Switcher”.

Program możemy pobrać z oficjalnego githuba twórcy stąd. Aplikacja pozwala na przelogowywanie się między kontami Steam, ale także Uplay, Origin, Epic Games, Riot Games (League of Legends, Valorant) i BattleNet na Windowsie.

Steam Account Switcher
Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

2 komentarze

  1. Zwykle robię to całkowicie ręcznie, fajnie, że jest bardziej automatyczne opcja. Może zamówię Decka na drugim koncie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *