Jak stworzyć grupę na Messengerze? poradnik krok po kroku

Większość z nas na co dzień korzysta z różnego rodzaju komunikatorów. Jednym z najbardziej popularnych jest Messenger od Facebooka. Przy jego pomocy można czatować, przesyłać zdjęcia czy rozmawiać online. To wszystko można robić indywidualnie lub w grupie. Nie każdy jednak wie o istnieniu tej drugiej opcji. W tym poradniku podpowiemy, jak stworzyć grupę na Messengerze, i jak z niej korzystać.

Dlaczego warto korzystać z grup na Messengerze?

Messenger nie jest jednoznacznie lubianym narzędziem, wiele osób ma zastrzeżenia co do bezpieczeństwa przechowywanych w nim danych. Jednak jego popularność sprawia, że mimo wszystko wiele osób z niego korzysta. Jest to jeden z tych komunikatorów, na którym prawdopodobnie znajdziemy większość, jeżeli nie wszystkich, naszych znajomych. Dzięki temu można na nim jednocześnie rozmawiać z całą grupą przyjaciół czy współpracowników.

Tworząc grupę na Messengerze sprawiamy, że nasze wiadomości, zdjęcia czy pliki będą dostępne dla wszystkich osób zaproszonych do grupy. Takiej grupie można przypisać łatwo rozpoznawalną nazwę, kolorystykę oraz awatara. Co więcej, dzięki zdefiniowanej grupie można w łatwy sposób łączyć się ze wszystkimi należącymi do niej znajomymi jednocześnie.

Jak stworzyć grupę na Messengerze?

W starszych wersjach Messengera tworzenie grup było bardzo intuicyjne. Jednak podczas jednej z aktualizacji zrezygnowano z osobnej zakładki „Grupy”. Jednak możliwość tworzenia grup pozostała i wcale nie jest bardziej skomplikowana niż wcześniej. By utworzyć grupę na telefonie wystarczy wykonać następujące kroki:

Czytaj więcej:  Jak zainstalować Threads w Polsce?
  • wchodzimy na ekran/zakładkę „Czaty” (ikona chmurki) i klikamy znajdującą się w prawym ikonę ołówka, która odpowiada za tworzenie nowej konwersacji;
  • klikamy przycisk „utwórz grupę” i wybieramy osoby, które chcemy dołączyć do grupy. Można to zrobić klikając ikonę zdjęcia wybranej osoby lub wpisując jej nazwę w wyszukiwarce. Avatary wybranych osób pojawią się w górnej części aplikacji;
  • Klikamy przycisk „Dalej”. Aplikacja poprosi nas o nadanie nazwy dla definiowanej grupy. Po nadaniu nazwy wciskamy „Utwórz grupę” i gotowe;
  • Teraz można jeszcze zmienić zdjęcie profilowe grupy, wystarczy w tym celu kliknąć przycisk „i” znajdujący się w prawym górnym rogu, a następnie z w przycisk z rozwijanym menu (trzy pionowe kropki) w tym samym miejscu ekranu. Wybieramy opcję „Zmień zdjęcie grupy” i wybieramy odpowiednią grafikę z naszych zasobów.

Tworzenie grupy na komputerze przebiega w sposób analogiczny, z tym, że tutaj w polu nowej konwersacji wybieramy listę osób, które mają należeć do grupy, a grupa tworzy się po wysłaniu pierwszej wiadomości.

Do czego można wykorzystywać grupy na Messengerze?

Grupa na Messengerze to bardzo wygodne rozwiązanie. Dzięki niej można wysyłać jeden komunikat do wszystkich osób zainteresowanych wybranym tematem i zbierać w jednym miejscu odpowiedzi. Nic więc dziwnego, że takie grupy wykorzystywane są nie tylko przez przyjaciół rozsianych po świecie, chcących wspólnie omówić jakiś temat czy spotkać się na wirtualnej kawie.

Czytaj więcej:  Jak podłączyć Internet z telefonu do komputera?

Grupa na Messengerze to też dobre narzędzie by komunikować się ze znajomymi z zespołu, z którym pracujemy nad jakimś wspólnym projektem, niekoniecznie zawodowym. Ten sposób komunikacji często stosują też rodzice dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, dzięki grupom mogą łatwo konsultować różne kwestie.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *