Jak pobrać filmy zamieszczone na Facebooku?

Facebook jest wciąż najpopularniejszym z mediów społecznościowych. Dziennie miliony osób odwiedzają ten portal aby porozumieć się ze znajomymi, zamieścić zdjęcia lub przeglądać posty umieszczone przez innych. Duża część tego rodzaju postów to filmy. Jeżeli chodzi o filmy na Facebooku, możemy znaleźć dosłownie wszystko – od zabawnych filmów ze zwierzętami, poprzez remixy i nagrania z miejsc wypadków, do poważnych, ciekawych nagrań, skłaniających odbiorcę do refleksji. Kiedy znajdujemy film, który nas wyjątkowo zainteresuje, chcielibyśmy pobrać go na swój komputer, aby mieć do niego dostęp w każdej chwili. Poniżej znajdziecie sprawdzone metody, jak pobrać zamieszczone na Facebooku filmy video.

Metoda pierwsza: portale do pobierania filmów

W internecie dostępnych jest aktualnie wiele narzędzi, które wychodzą naprzeciw potrzebom społeczności Facebooka i oferują łatwe pobranie filmu bezpośrednio na urządzenie. Aby skorzystać z takiego narzędzia, wystarczy skopiować adres URL filmu i wkleić go do jednego z nich. Najpopularniejsze narzędzia to fbdown.net czy fbvideodownload.space. W celu zdobycia adresu URL wybranego przez nas filmu klikamy prawym przyciskiem myszy na okienko z nim i wybieramy opcję „Pokaż adres URL filmu”. Następnie kopiujemy zawartość pola tekstowego, które nam się wyświetliło i wklejamy ją na jednej z podanych wyżej stron. Pobranie filmu za pomocą zewnętrznego narzędzia jest zdecydowanie najprostszą metodą, choć niekiedy potrzebujemy pobrać nagranie bez użycia tego typu usprawnień, co niestety dyskwalifikuje ten sposób. W większości przypadków jest on jednak szybki i dobrze się sprawdza przy różnych typach filmów.

Czytaj więcej:  Amazon Prime Video - jak zmienić lokalizację?

Metoda druga: pobranie filmu przez wtyczkę do przeglądarki

Druga najpopularniejsza metoda to skorzystanie z zewnętrznych wtyczek do przeglądarki. Musimy jednak pamiętać, że w zależności od tego, z jakiej z nich korzystamy, należy wybrać odpowiednią wtyczkę. Dla Google Chrome jest to FBDown Video Downloader czyli rozszerzenie od twórców narzędzia do pobierania filmów fbdown.net. Osobom korzystającym z Firefoxa można polecić wtyczkę Net Video Hunter, które pozwala nie tylko pobierać filmy z Facebooka, ale również także z innych portali społecznościowych i serwisów z plikami video typu YouTube czy Vimeo.

Instalacja wtyczek może zająć chwilę, jednak jeżeli pobieramy filmy regularnie, jest to o wiele lepsze rozwiązanie, niż każdorazowe korzystanie z narzędzi internetowych. Jeżeli używamy wtyczki pobieranie filmów jest jeszcze bardziej intuicyjne i nie sprawia najmniejszych problemów nawet niezbyt zaawansowanemu użytkownikowi. Co prawda każde rozszerzenie działa inaczej, jednak po kilku pobraniach dojdziemy już do wprawy, a w razie problemów możemy poszukać wskazówek w opisie wtyczki.

W zależności od tego jak często pobieramy filmy zamieszczone na Facebooku, możemy skorzystać z rozszerzeń lub narzędzi online. W przypadku gdy zdarza nam się rzadko, strony umożliwiające pobranie będą wygodniejsze, jednak regularne pobieranie filmów znacznie ułatwi nam zainstalowana właściwa wtyczka.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *