Jak sprawdzić czy komputer ma wbudowany Bluetooth?

Łączność Bluetooth jest przydatna do bezprzewodowych słuchawek, głośników, myszy, klawiatur i innych urządzeń. Więc jeśli chcesz użyć jednego z nich z laptopem lub komputerem PC, oto jak stwierdzić, czy ma on wbudowany Bluetooth.

Bluetooth jest dość powszechną funkcją w laptopach, ale jest rzadszy w komputerach stacjonarnych, które nadal mają tendencję do braku Wi-Fi i Bluetooth, chyba że są to modele z najwyższej półki.

Na szczęście łatwo jest sprawdzić, czy Twój komputer ma Bluetooth, a jeśli nie, pokażemy Ci, jak możesz go „dodać”.

Jak sprawdzić, czy komputer ma Bluetooth?

Otwórz Menedżera urządzeń. W Windows 10 jest to proste: naciśnij na klawiaturze klawisz Windows i X razem, a następnie kliknij myszką na menadżer urządzeń z wyświetlonego menu kontekstowego.

Możesz go również znaleźć, wyszukując go w pasku wyszukiwania lub wchodząc do Panelu sterowania -> Sprzęt i dźwięk, a następnie klikając Menedżer urządzeń.

Gdy go otworzysz, przywita Cię okno, które wygląda tak jak poniżej:

Ten konkretny komputer nie ma Bluetooth, dlatego na liście nie ma żadnego wpisu z nazwą „Bluetooth„. Kategorie urządzeń są ułożone alfabetycznie, więc gdyby komputer je posiadał, to Bluetooth byłby na samej górze w zakładce karty sieciowe.

Jeśli cokolwiek w tej kategorii ma nazwę związaną z „Bluetooth” to masz szczęście, Twój komputer posiada funkcję Bluetooth.

Czytaj więcej:  Najlepsze Monitory 2K 144Hz do Gier - Ranking

Jak dodać moduł Bluetooth do mojego komputera?

Jeśli nie masz możliwości korzystania z Bluetooth na swoim komputerze, możesz kupić moduł USB Bluetooth, który wystarczy podłączyć do wolnego portu USB w komputerze czy laptopie.

Aby połączyć się z urządzeniem Bluetooth, otwórz Ustawienia (naciśnij Win+I) i kliknij na Urządzenia, a następnie Dodaj urządzenie Bluetooth lub inne. Twój komputer przeskanuje i znajdzie wszystkie dostępne urządzenia Bluetooth, które są możliwe do wykrycia. Należy sprawdzić instrukcję obsługi urządzenia, aby dowiedzieć się, jak wprowadzić je w tryb parowania z BT, co spowoduje, że będzie ono wykrywalne.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *