Urządzamy salon. Co powinno znaleźć się w komfortowym miejscu do spędzania wolnego czasu?

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że telewizor w salonie to już przeżytek. Jednak okazało się, że wraz z rosnącą popularnością portali streamingowych oraz coraz większą dostępnością gier na konsole, telewizory wróciły do łask. Nie są to już jednak toporne skrzynki o sporych rozmiarach, tylko płaskie i gładkie panele o zaskakująco wysokiej jakości emitowanego obrazu. W naszym poradniku podpowiadamy, jak urządzić salon.

Meble – które są absolutnym must have?

Wygodny salon to przede wszystkim wygodne miejsce wypoczynku. Dlatego podstawowym elementem wyposażania takiego pomieszczenia jest wygodna kanapa, która będzie zachęcać do spędzania na niej czasu zarówno w pojedynkę, jak i w większym gronie. W tym sezonie hitem okazały się oryginalne narożniki o opływowych kształtach w kolorze butelkowej zieleni. Telewizor umieść w centralnym punkcie naprzeciwko niej, dzięki czemu każdy widz będzie mógł widzieć wszystkie ważne detale obrazu, niezależnie od miejsca, które zajmuje.

Jeśli kanapa, to nie może zabraknąć również niewielkich rozmiarów stolika. Możesz na nim zaserwować przekąski w trakcie wizyty przyjaciół, a na co dzień wykorzystać go do przechowywania takich akcesoriów jak program telewizyjny czy pilot do telewizora. Z naszej strony polecamy wybór stolika na tyle lekkiego i łatwego do przesuwania, by nie sprawiał on problemu w trakcie sprzątania.

Szafka RTV to kolejny element, który jest istotnym wyposażeniem takiego pokoju relaksu. Co prawda większość telewizorów obecnie bez problemu można zawiesić na ścianie. Mimo to szafkę RTV wykorzystasz do umieszczenia na niej dodatkowych głośników takich jak soundbar czy zestaw kina domowego.

Czytaj więcej:  Ile kosztuje integracja systemów informatycznych i czy warto ją przeprowadzić? Sprawdziliśmy

W salonie, który ma przecież być pomieszczeniem do miłego spędzania czasu, nie można zapominać o elementach dekoracyjnych! Obecnie w trendzie są dodatki naturalne – z czystek drewna, wikliny lub lnu. Innym dodatkiem, o którym warto pamiętać, są kwiaty, koniecznie żywe. Wymagają one trochę wiedzy i uwagi, ale odwdzięczą się niebanalnym uzupełnieniem dekoracji w salonie.

Sprzęty RTV – ich też nie może zabraknąć w domowym centrum rozrywki

Poza komfortowymi meblami, w salonie umożliwiającym przyjemne spędzanie czasu, niezbędne są również odpowiednie sprzęty RTV. Powinny one emitować obraz i dźwięk w wysokiej jakości, istotne są również możliwości, które gwarantują płynne działanie, istotne zwłaszcza w czasie prowadzenia rozgrywki.

Telewizor

Na ich temat można by napisać niejedną rozprawę. Co jest najważniejsze w wyborze odpowiedniego telewizora? Przede wszystkim dopasuj rozmiar zarówno do wielkości pomieszczenia, jak i planowanego użycia. Masz niewielki salon, ale planujesz używać telewizora również do grania? Nie martw się, niewielki ekran też pozwala korzystać z pełni możliwości Twoich ulubionych gier.

Konsola

Skoro mowa o grach, w salonie nie może zabraknąć odpowiedniej konsoli do gier. Znajdź idealną i spędzaj gry z ulubionymi tytułami.

Zestaw głośników

Tutaj do wyboru masz dwie opcje: minimalistyczny soundbar do niewielkich przestrzeni oraz pełnozakresowy zestaw kina domowego, który świetnie sprawdzi się tam, gdzie oczekujesz efektu zbliżonego do kina.

Czytaj więcej:  Co to za firma Hisense? Czy to zaufana marka?
Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *