Rodzaje sal konferencyjnych

Sala konferencyjna jest nieodłączną częścią wyposażenia każdego biura, która służy nie tylko do spotkań personelu, czy ma funkcję reprezentacyjną. Jedną z jej najważniejszych elementów są dziś wideokonferencje, które w znaczny sposób ułatwiają odbywanie spotkań i sprawiają, że praca staje się efektywna, a ludzie nie muszą tracić długich godzin w delegacji, czy korkach.

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że sala wideokonferencyjna powinna być duża, gdyż cały osprzęt do wideokonferencji zajmuje dużo miejsca. Taki obraz sal spotkań wyklarował się na przestrzeni ostatnich lat. Jednak nowoczesne technologie z branży tele- i wideokonferencji pozwalają na dostosowanie nawet najmniejszego pomieszczenia tak, aby służyło ono jako w pełni funkcjonalna sala wideokonferencyjna.

Elementy sali wideokonferencyjnej

Zestawy oprogramowania i osprzętu różnią się w zależności od potrzeb firmy, jej pracowników, a także od wymiarów sali. Sala wideokonferencyjna powinna odpowiadać między innymi następującym parametrom:

  1. Dobra akustyka – dobry dźwięk jest podstawą wygodnej komunikacji za pomocą wideokonferencji, dlatego tak ważnym jest badanie akustyki w sali i dostosowanie właściwego osprzętu i jego lokalizacji.
  2. Odpowiednio dobrane oświetlenie – gdy w przypadku telekonferencji kluczowym elementem jest idealny dźwięk, tak w przypadku wideokonferencji dla wygodnej i efektywnej pracy krytycznym elementem jest jakość wideo. Dobór oświetlenia w sali wideokonferencyjnej, wybór przyjaznego dla oka i kamery tła, a także wpływ na dane czynniki światła naturalnego to z pewnością ważne aspekty doboru odpowiedniego systemu wideokonferencyjnego.
Czytaj więcej:  Jak zostać programistą?

Fachowcy z branży systemów wideokonferencyjnych z doświadczenia wiedzą jak wyposażyć salę konferencyjną, by wideokonferencja tworzyła wrażenie pełnej obecności naszego rozmówcy. Więcej dowiesz się na – https://www.visioncube.pl/offer-item/smart-office/

Huddle space – kompaktowe sale wideokonferencyjne dla wszystkich

Sala konferencyjna, to przeważnie duża przestrzeń, która może pomieścić jednocześnie nawet do kilkudziesięciu osób, ale czy w każdym biurze jest potrzebne aż tak duże pomieszczenie? Oczywiście, że nie. Większa sala wideokonferencyjna może służyć do dużych spotkań, ale coraz częściej w firmach można spotkać także kilka małych dodatkowych sal gdzie można odbyć wideokonferencję, które mieszczą do dziesięciu osób. Kompaktowe i uniwersalne sale tego typu to tak zwane huddle space lub huddle room. Jest to nie tylko sala do wideokonferencji, a także spotkań, szkoleń. Może służyć nawet jako miejsce pracy dla pracowników zdalnych, którzy odwiedzają biuro firmy.

Mała sala do wideokonferencji wymaga innego podejścia niż tradycyjna sala o większych rozmiarach. Przy małych wymiarach pomieszczenia, każdy centymetr gra rolę, dlatego ilość sprzętu powinna być maksymalnie ograniczona.

Więcej na temat wideokonferencji znajdziesz na: https://www.visioncube.pl/offer-item/videoconference/

Przykładowe wyposażenie huddle space

Obecnie na rynku można znaleźć idealne rozwiązanie dla gabarytowo małych sal wideokonferencyjnych, jest to multifunkcjonalna kamera Huddly. Główną zaletą tej kamery do wideokonferencji, oprócz jej rozmiaru, jest nadzwyczaj szeroki kąt, który zmieści w kadrze większą część pomieszczenia i wszystkich uczestniczących. Dodatkowo, Huddly jest nadzwyczaj prosta w użyciu, poprzez podpięcie jej dzięki USB do Twojego komputera, laptopa czy tabletu, możesz w pełni wykorzystać jej funkcjonalność.

Czytaj więcej:  Plik hosts w Linux - gdzie i jak edytować?
Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *