Monitorowanie telefonu – jak to działa?

Czynność ta kojarzona z działalnością służb specjalnych nie jest zbyt skomplikowana. Przede wszystkim nie wymaga żadnych przeróbek telefonu, stosowania specjalnych aparatów ani instalacji dodatkowych kart SIM.

Wszystko co potrzebne do zakładania podsłuchu w telefonie to specjalistyczne oprogramowanie, które może być zainstalowane praktycznie na każdym smartfonie popularnych marek działającym w systemie operacyjnym Android lub IOS. Tego typu software może monitorować także tablety. Jest niemożliwy do wykrycia dla użytkownika. Dostęp do danych uzyskuje się w postaci raportów wysyłanych na adres mailowy, lub poprzez konto na zabezpieczonym hasłem serwerze. Instalacja i konfiguracja tego typu oprogramowania wymaga zaledwie kilku minut dostępu do monitorowanego urządzenia.

Kto zajmuje się zakładaniem podsłuchu w telefonie?

Alfatronik.com.pl to sklep internetowy a także zespół specjalistów zajmujących się urządzeniami elektronicznymi potocznie nazywanymi szpiegowskimi. Wśród różnego rodzaju sprzętu można tutaj również nabyć oprogramowanie typu Spyphone. Wbrew pozorom nie jest to wielki wydatek – dla telefonów wyposażonych w system operacyjny Android zakładanie podsłuchu w telefonie kosztuje około 300 zł. Przed decyzją o zakupie software-u najlepiej zasięgnąć fachowej porady w alfatronik.com.pl. Należy również zapoznać się z aspektami prawnymi zakładania podsłuchu w telefonie. Wiele problemów dotyczących stosowania urządzeń i oprogramowania szpiegowskiego opisanych jest na blogu detektywistycznym alfatronik.com.pl.

Jak w praktyce wygląda monitorowanie telefonu z zewnątrz?

Dostęp do danych telefonu w którym założono program szpiegujący jest praktycznie nieograniczony. Można podsłuchiwać i nagrywać rozmowy, rejestrować wiadomości SMS, monitorować wszystkie pliki i zdjęcia, a także konwersacje na popularnych komunikatorach. Jeżeli włączony jest moduł GPS dodatkowo można uzyskać informację o lokalizacji telefonu.

Czytaj więcej:  Anteny GSM – kiedy warto w nie zainwestować?

Przydaje się to w wielu przypadkach – można na przykład kontrolować aktywności pracowników, a także monitorować dziecko lub osoby starsze. Służy to nie tylko działaniom szpiegowskim kojarzonym z filmami sensacyjnymi, ale przede wszystkim bezpieczeństwu monitorowanej osoby. Zakładanie podsłuchu w telefonie nie zawsze jest zgodne z obowiązującym prawem, dlatego przed podjęciem takiej decyzji lepiej skonsultować się z prawnikiem. Dane uzyskane za pomocą zakładania podsłuchu w telefonie mogą okazać się cennym dowodem w sądzie, na przykład podczas postępowania rozwodowego.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *