Jaki darmowy VPN na androida?

O VPN mówi się aktualnie praktycznie wszędzie: w mediach, na blogach czy sieciach społecznościowych, ale czy wiesz, jaki VPN wybrać dla swojego telefonu na androidzie, aby jak najlepiej chronić swoją prywatność? Sprawdź!

Prywatność w sieci

Prywatność w sieci to w dzisiejszych czasach niezwykle ważna sprawa, można jednak zauważyć, że wielu użytkowników sieci podchodzi do niej nieco zbyt pobłażliwie, nie do końca zdając sobie sprawę z tego, że praktycznie każda strona internetowa jest w stanie uzyskać o nas jakieś konkretne informacje (mowa np. o naszej lokalizacji). Niestety nie istnieje żaden uniwersalny sposób, który pozwoliłby samodzielnie zablokować możliwość udostępnienia tego typu informacji, jedynym skutecznym rozwiązaniem jest instalacji aplikacji VPN (Virtual Private Network), która pomaga skutecznie chronić nas przed wszelkimi formami inwigilacji — poniżej kilka najlepszych programów, z których warto skorzystać.

Aplikacje VPN, z których warto skorzystać

1. SurfEasy Secure Android VPN

Po tym, jak Opera VPN, a więc najpopularniejsza tego typu aplikacja została wycofana z rynku, to właśnie SurfEasy Secure Android VPN zajął jej miejsce i nic dziwnego, posiada on bowiem wszystko, co ważne w usłudze VPN na telefon. Dzięki SurfEasy nie tylko dokonamy wirtualnej zmiany naszej lokalizacji (co ważne do wyboru mamy ogromną liczbę krajów i serwerów, także w planie bezpłatnym), ale zablokujemy także skrypty śledzące czy zaszyfrujemy dane przesyłane w publicznych, niezabezpieczonych sieciach WiFi. Aplikacja ma bardzo wygodny i intuicyjny interfejs, a także wysokiej jakości spolszczenie, dlatego korzystanie z niej przez osoby nieznające języka nie jest żadnym problemem.

Czytaj więcej:  Lokata w kryptowalutach

Kolejną ważną sprawą jest darmowy transfer wynoszący 500 MB, jego ilość można jednak zwiększyć, chociażby poprzez wystawienie oceny w sklepie Google.

2. Proton VPN

Proton VPN to prostsza od poprzedniej, ale bardzo dobrze spełniająca swoje zadanie aplikacja, przeznaczona głównie do wirtualnej zmiany lokalizacji, jeżeli więc nie zależy nam na żadnych dodatkowych opcjach, może się ona okazać dobrym wyborem.

Minusem tej aplikacji jest jednak to, że w podstawowym wariancie dostępne są serwery jedynie z trzech krajów. Tutaj szersza recenzja tego VPN-a.

3. SecureLine VPN

SecureLine VPN to aplikacja stworzona przez firmę Avast, która zajmuje się przygotowywaniem pakietów antywirusowych, co sprawia, że SecureLine oprócz możliwości wirtualnej zmiany lokalizacji, oferuje także niezwykle przydatne funkcje zabezpieczające połączenia. Dzięki SecureLine możliwe jest m.in. szyfrowanie danych przesyłanych przez sieci WiFi. Minusem tej aplikacji jest jednak to, że nie jest ona darmowa dla żadnego wariantu, przez co po darmowym okresie próbnym musimy się zdecydować na to, czy płacimy za cały rok korzystania z góry, czy też decydujemy się na opłatę miesięczną.

Tego typu aplikacji jest oczywiście o wiele więcej, wybierając daną usługę VPN, warto jednak przede wszystkim sprawdzać to, czy dostawca usługi przechowuje informacje na temat Twoje działalności w internecie — lepiej wybierać takie aplikacje, które tego nie robią. Jeśli sporo korzystamy z VPN-ów to warto także rozważyć płatne usługi, można znaleźć takie już od kilku dolarów miesięcznie. W tym celu można przejrzeć np. ranking VPN-ów.

Czytaj więcej:  Brak ID dzwoniącego w iPhone
Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *