Jakie słuchawki do CS GO?

Bijąca rekordy popularności gra Counter Strike: Global Offensive wymaga od graczy nie tylko ciągłej pracy nad swoimi umiejętnościami, ale i zaopatrzenia się w odpowiedni sprzęt, dzięki któremu będzie można osiągać jeszcze lepsze wyniki i lepiej się bawić w czasie gry.

Oczywiście w przypadku gier, które są w dużej mierze nastawione na współpracę z innymi graczami główną rolę odgrywają słuchawki. Zdecydowana większość graczy zgodzi się ze stwierdzenie, że zwykły, podstawowy model słuchawek to na ogół za mało dla CS GO. Takie słuchawki nie oferują bowiem pełnych wrażeń dźwiękowych. Jakie więc słuchawki warto wybrać do tej gry?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze słuchawek do CS:GO?

Oczywiście warto przede wszystkim zwrócić uwagę na parametry techniczne, które wpływają na jakość dźwięku słuchawek. Pasmo przenoszenia powinno osiągać poziom co najmniej 30-20000Hz, dzięki czemu amplituda tłumienia sygnału będzie optymalna. Głośność słuchawek z kolei powinna być wyższa ni 80 dB. Wskazana moc wynosi 100-120 mW. Powinna być wystarczająca dla odizolowania użytkownika od zewnętrznych dźwięków.

Warto pamiętać też o tym, że same parametry techniczne to nie wszystko. Oprócz tego słuchawki powinny pozwalać na komfortowe użytkowanie. To zależy od ich konstrukcji. Przy grze CS GO spędza się na ogół wiele godzin, a więc dobrze jest zainwestować w słuchawki, które posiadają miękkie i nieuciskające uszów poduszki. Szczególnie wskazane są modele, które zakrywają całe uszy, a nie jedynie ich część. W przypadku omawianej gry dużą rolę odgrywa także mikrofon. W kwestii przewodu można postawić na własne upodobania. Produkty bezprzewodowe zapewniają jednak na ogół większy komfort użytkowania. Problemem jest jednak niekiedy jakość takiego mikrofon.u Modele przewodowe powinny posiadać kabel o długości przynajmniej 3 metrów.

Czytaj więcej:  Recenzja monitora MSI MAG342CQPV

Gracze, którzy są najbardziej wymagający pod kątem wysokiej jakości dźwięku, powinni rozważyć zakup nowoczesnych słuchawek USB. Wyposażone one są w oddzielną kartę dźwiękową, która niekiedy przewyższa te, które posiada komputer. Dotyczy to przede wszystkim laptopów. Oprócz tego wiele modeli takich słuchawek umożliwia swobodną regulację brzmienia, redukcję szumów i zakłóceń i specjalne tryby do konkretnych rodzajów gier. Słuchawki USB są świetnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy kara dźwiękowa komputera jest uszkodzona i nie działa tak jak powinna.

Czym jeszcze powinny charakteryzować się słuchawki przeznaczone do gry w CS GO? Większość wysokiej jakości produktów posiada jakość 7.1 Surround. Dzięki temu można odtwarzać dźwięk przestrzenny przez kilka kanałów jednocześnie. Przekłada się to na zwiększenie orientacji w terenie.

Warto stawiać na słuchawki wyposażone w oddzielną kartę dźwiękową i system 7.1 Surround. Najważniejsza jest w końcu wysoka jakość dźwięku. Trzeba uważać na kiepską jakość wykonania i podstawowe parametry techniczne. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto dowiedzieć się także z jakich słuchawek i sprzętu korzystają zawodowcy, a więc osoby, które grają w Counter Strike’a naprawdę na poważnie każdego dnia.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

2 komentarze

  1. mi mikro szybko sie zawsze psuło bo ten palak sie daje gora dol czasem spadna i puf nie ma. Teraz mam słuchawki z BMLa pomarańczowe nie pamietam modelu i jakos się trzyma ale to sztywniejszy jest moze temu. Ważne żeby dobrze lokacje slychac w grze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *