Jak sprawdzić czy mikrofon działa?

Podłączając mikrofon do komputera lub słuchawki z mikrofonem, przed zaczęciem rozmowy przez Internet możemy przetestować czy mikrofon jest skonfigurowany prawidłowo i czy poprawnie działa.

Testowanie mikrofonu w Windows

W tym celu możemy wejść do ustawień mikrofonu. Klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonkę głośnika w prawym dolnym rogu Windowsa i wybieramy Urządzenia do nagrywania.W zakładce Nagrywanie powinien pojawić się nasz podłączony do komputera mikrofon. Jeśli widać przy nim zielony „ptaszek” i mówiąc do niego widzimy wizualizację poziomu odbieranego dźwięku to mikrofon jest poprawnie podłączony.

W celu sprawdzenia jak mikrofon odbiera naszą mowę możemy wejść do windowsowego Menu Start -> Wszystkie programy -> Akcesoria -> Rozrywka -> Rejestrator dźwięku. W Windows 10 wystarczy wpisać w pole wyszukiwania w Menu Start „Rejestrator głosu„, wcisnąć Enter na klawiaturze i pojawi się również program do nagrywania dźwięku. W ten łatwy sposób przetestujemy działanie i jakość naszego mikrofonu.

Testowanie mikrofonu w Skype

Otwieramy program Skype i przechodzimy do zakładki Menu główne -> Opcje -> Urządzenia dźwiękowe. W tym miejscu możemy przetestować mikrofon.

Testowanie mikrofonu w TeamSpeak 3

Otwieramy aplikację TS3 i wchodzimy do zakładki Narzędzia -> Opcje -> Przechwytywanie i klikamy na Rozpocznij test. Jeśli mikrofon działa to będziemy od razu słyszeć swój głos w słuchawkach lub w głośnikach podłączonych do komputera.

Czytaj więcej:  Jak sformatować dysk zewnętrzny w FAT32?

Jeśli szukasz nowego mikrofonu do komputera to sprawdź Empik.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *