Co powinno się znaleźć na biurku pracownika korporacji?

Kiedy w pracy gonią Cię deadliny, a większość tasków musisz wykonywać ASAP, dobra organizacja przedmiotów znajdujących się na biurku to podstawa. Tablice ułatwiające rozdzielanie priorytetów wykonywanych zadań, kolorowe zakreślacze… Jak jeszcze możesz ułatwić sobie pracę w dużym biurze?

Organizer dokumentów

Przestrzeń na biurku jest zazwyczaj niewielka. Na dodatek najważniejszą rzeczą, która musi się na niej zmieścić komputer – Twoje podstawowe narzędzie pracy, wraz z klawiaturą i myszką. Każdy skrawek powierzchni jest na wagę złota, dlatego warto zaopatrzyć się w akcesoria, które ją powiększą. Do nich bez wątpienia należą wysuwane półeczki na dokumenty i inne ważne papiery. Są wykonane zazwyczaj z plastiku, albo metalu, mają kilka poziomów dzięki czemu z łatwością posegregujesz dokumenty na te, którymi musisz się zająć i te, które nie będą Ci już potrzebne.

Tygodniowy plan działania

W sklepach z gadżetami biurowymi można w ostatnim czasie znaleźć ścieralne tablice magnetyczne, oraz notesy z podziałem na dni tygodnia. Przypominają one nieco kalendarz, jednak nie mają dat – ich zadaniem jest pomoc w organizowaniu sobie tygodniowego planu działania w pracy. Jeżeli w każdy poniedziałek poświęcisz odrobinę czasu na zaplanowanie wszystkich działań, o wiele łatwiej będzie Ci pilnować własnej produktywności. Pozbędziesz się też nieprzyjemnego uczucia niepokoju i niepewności – wszystko będziesz miał pod kontrolą!

Kalendarz – pomoc w walce z deadline’ami

Dobrym pomysłem jest również zakup kalendarza biurkowego. Zazwyczaj są one niewielkie i łatwo jest zmieścić je na biurku między jednym a drugim urządzeniem. Zaznaczaj w nim najważniejsze wydarzenia takie jak spotkania, szkolenia i  terminy zakończenia projektów. Dzięki notatkom w podręcznym kalendarzu biurkowym na pewno nic Ci nie umknie!

Piłeczka na stres

Mała rzecz, a w kryzysowych sytuacjach może stać się nieocenioną pomogą. Każdy, kto chociaż raz spędził większą część dnia w pracy pisząc nieustannie na klawiaturze wie, jak bardzo potrafią być spięte dłonie po takim maratonie. Właśnie na takie okazje, warto mieć pod ręką miękką, elastyczną piłeczkę. Kilka minut ściskania jej, pomoże nie tylko zredukować stres, ale także rozluźnić napięte mięśnie palców, dzięki czemu będziesz mógł z nową energia zasiąść do dalszej pracy!

Kolorowe długopisy i podkreślacze

Używanie różnych kolorów do tworzenia notatek i planów działania pomoże nie tylko lepiej zorganizować pracę i zapamiętać ważne ustalenia. Dzięki nim, zapisane informacje będą dla Ciebie bardziej czytelne. Możesz ułożyć własną skalę kolorów, która pomoże Ci określać priorytety działań. A kiedy wykonasz już jakieś zadanie do końca – nie ma bardziej satysfakcjonującego uczucia niż zaznaczenie go odpowiednim kolorem zakreślacza!

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *