Zakup konsoli PlayStation 5

Długo wyczekiwana konsola PlayStation 5 jest już dostępna i można ją zamówić przez internet. Chociaż w związku z bardzo dużym zainteresowaniem początkowo występowały opóźnienia w realizacji zamówień, aktualnie gracze dostaną nowy sprzęt już po 1-2 dniach. Problemem jest jednak dokonanie wyboru, który wariant zamówić.

  1. Konsola PlayStation 5
  2. Przykładowe zestawy dostępne online
  3. Jaki dysk zewnętrzny do PS5?

Firma Sony wypuściła konsolę PS5 w dwóch wariantach, więc teoretycznie wybór nie powinien być trudny. Sprzedawcy konsol oferują je jednak w różnych pakietach (na przykład konsola plus dwie gry lub dodatkowy kontroler), dzięki czemu klienci mogą zaoszczędzić (ceny zestawów są zazwyczaj niższe niż przy zakupie tych samych elementów poza zestawem). Która opcja jest zatem najlepsza dla gracza? Tego dowiesz się z poniższego poradnika.

Konsola PlayStation 5

Wprowadzona do sprzedaży pod koniec ubiegłego roku konsola jest sprzętem zaliczanym do dziewiątej generacji konsol wideo. Pierwszym oficjalnym wariantem konsoli jest sprzęt wyposażony w napęd Blu-ray (z którego nie warto rezygnować, bo oprócz płyt z grami pozwala również odtwarzać muzykę i filmy). Jednocześnie wspomniany wariant bez problemu obsługuje gry wydawane w dystrybucji cyfrowej. Można dzięki temu zawsze korzystać z najlepszych cen, bo czasami niektóre gry są tańsze w wersji tradycyjnej (a więc wydane na fizycznej płycie), a czasami w formie cyfrowej. Drugi wariant PlayStation 5 firma Sony oznaczyła jako Digital Edition. Jak wskazuje nazwa, konsola przeznaczona jest wyłącznie do korzystania z cyfrowych treści. Brak napędu w tym modelu można uznać więc za dużą wadę, ale należy zauważyć, że konsola bez Blu-ray jest tańsza.

Czytaj więcej:  Cechy nowoczesnej strony internetowej

Przykładowe zestawy dostępne online

Jeżeli więc chodzi o to, którą konsolę wybrać, warto przemyśleć, w jakiej formie chce się kupować gry. Tytuły na płytach zawsze można po przejściu komuś pożyczyć lub sprzedać, natomiast gry cyfrowe nie zajmują miejsca i można z nich korzystać w dowolnym momencie (nie trzeba szukać nośnika z grą). Wśród ofert w kategorii konsol PS5 dostępne są ciekawe warianty konsol, które mogą być lepszym wyborem niż tradycyjny wariant proponowany przez Sony. Po co kupować samą konsolę, jeżeli można od razu wybrać zestaw z grą i drugim padem? Popularne zestawy to między innymi konsola ze słuchawkami i kodem zapewniającym roczny dostęp do subskrypcji PS Plus, zestaw z 1, 2 lub większą ilością gier (tytuły różnią się w zależności od tego, którą ofertę się wybierze), konsola z dodatkowym dyskiem zewnętrznym oraz zestaw z torbą, która ułatwi przenoszenie konsoli. Trudno wskazać, która oferta jest najciekawsza, bo w tym przypadku wszystko zależy od preferencji gracza. Warto natomiast zdawać sobie sprawę z tak dużej różnorodności i skorzystać z okazji, aby nie tylko kupić wszystkie potrzebne rzeczy (konsolę, drugi pad, gry) za jednym razem, ale też skorzystać z niższej ceny.

Jaki dysk zewnętrzny do PS5?

Nowa konsola Sony wyposażona jest w specjalne zaprojektowany dysk SSD. Oprócz wysokiej szybkości zapisu oraz odczytu danych wyróżnia się on również dużą pojemnością. Niezależnie od wybranego modelu (wersja z Blu-ray oraz Digital Edition) mają wbudowany dysk 825 GB. Miejsce to spokojnie wystarczy nawet na to, aby zainstalować kilka najnowszych gier. Trzeba się jednak liczyć z koniecznością dokupienia dysku zewnętrznego, zwłaszcza że do nowych tytułów często wypuszczane są aktualizacje, których rozmiar wynosi kilkadziesiąt GB. Zalecane dyski zewnętrzne do PSV to modele obsługujące standard 3.0 i pojemności od 250 GB do 8 TB.

Czytaj więcej:  Zastosowania czujnika Halla
Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

3 komentarze

  1. Nowy pad DualSense jest naprawdę znakomity, szkoda tylko, że czarna wersja jest na razie dość droga, a przynajmniej droższa od białej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *