O czym nie zapomnieć przy projektowaniu strony www?

Własna witryna to doskonały sposób na autoprezentację w wirtualnej przestrzeni i poszerzenie grona klientów, dlatego swoje strony www posiadają dziś praktycznie wszystkie liczące się marki. To część ich identyfikacji wizualnej, kluczowy element odpowiedzialny za kreowanie ich profesjonalnego wizerunku, jak również wygodny kanał komunikacji i niezwykle efektywna forma promocji.

O budowie własnej strony www powinien pomyśleć każdy, komu zależy na osiągnięciu sukcesu na dużą skalę. Pamiętajmy jednak, że aby strony internetowe mogły służyć realizacji marketingowych celów, muszą spełniać pewne warunki, przede wszystkim ich wygląd i funkcjonalność muszą być dopasowane do aktualnych trendów i wymogów współczesnej sieci.

Jak powinna wyglądać nasza strona www?

Podstawa to oczywiście interesujący wizualnie, czytelny i przejrzysty design, na który składają się: unikalna oprawa graficzna i logiczny układ treści. Strony internetowe zbudowane w oparciu o te dwa wyznaczniki atrakcyjnego wyglądu przyciągają wzrok i skutecznie zachęcają do zapoznania się z umieszczoną na nich ofertą. Dobrym pomysłem jest stworzenie layoutu z kolorystyką nawiązującą do reprezentacyjnych barw firmy, ważne jednak, aby nie była to kolorystyka zbyt pstrokata i krzykliwa. Nie przesadzajmy też z ozdobnikami, ich nadmiar może odstraszać, podobnie zresztą jak przesyt treścią. Obecnie najbardziej ceni się minimalizm, postawmy więc na jakość, nie ilość, i dodajmy do tego szczyptę klasycznej elegancji. Więcej informacji pod adresem https://alterpage.pl/strony-www-41.

Czytaj więcej:  Jak sprawdzić adres IP strony internetowej?

O czym jeszcze pamiętać tworząc stronę www?

Niektórzy projektanci stron www tak bardzo skupiają się na dopracowywaniu ich wyglądu, że zapominają o innych ważnych kwestiach, a przecież równie istotne są takie aspekty jak optymalizacja pod SEO ułatwiająca pozycjonowanie czy user-friendly interfejs ułatwiający nawigację. Nie możemy też zapomnieć o RWD. Ten tajemniczy skrót oznacza Responsive Web Design, czyli responsywność, dzięki której strony www dopasowują się do urządzeń, z których korzysta przeglądający je użytkownik umożliwiając mu tym samym wygodną ich obsługę. Tylko tak kompleksowo dopracowana strona będzie dobrze spełniać swoją funkcję.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

3 komentarze

  1. Dobre UI to podstawa. I szybkość strony, jak ładuje mi się zbyt długo to zdarza mi się wybrać inną z wyników wyszukiwania w Google.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *