Stary dysk twardy jako dysk zewnętrzny

Dyski twarde obecnie są bardzo tanie w porównaniu do cen z przeszłości, szczególnie, gdy rozważasz bardzo pojemne dyski dostępne na rynku.

Jest to najważniejsza przyczyna, dlaczego wielu ludzi wybiera kupno nowego dysku twardego do istniejącego komputera zamiast kupna nowego z nielubianym systemem Windows 8.

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy zdecydowali się na kupno nowego dysku, możesz zastanawiać się, co zrobić ze starym.

Jest kilka dostępnych opcji, ale jedną z wartych uwagi jest konwersja dysku na zewnętrzny dysk twardy podłączany do komputera za pomocą kabla USB. Jedyne, co trzeba zrobić, to kupić obudowę do swojego starego dysku twardego i podłączyć do niej swój dysk. Obudowy zewnętrznych dysków twardych kosztowały kiedyś trochę pieniędzy, ale obecnie nie jest to duży wydatek. Na Allegro spokojnie znajdziesz obudowy do dysków twardych 3.5 cala za 30 złotych, a 2.5 nawet za 20 złotych.

Twój dysk twardy zewnętrzny nie będzie aż tak pojemny, jak ten dostępny od ręki, ale będzie wystarczająco pojemny, aby umieścić na nim kopię zapasową lub dwie. Poza tym, większość z nas może używać dodatkowego dysku zewnętrznego, a kwota w granicach 30 złotych jest zdecydowanie warta rozważenia.

Poniżej są wypisane dwie rzeczy do rozważenia przed konwersją starego dysku wewnętrznego na nowy zewnętrzny USB:

  1. Jeśli Twój komputer ma porty USB 3.0, powinieneś zakupić obudowę dysku, która wspiera ten format. Dodatkowy koszt jest niewielki w porównaniu do szybkości transferu danych, jakie są dostępne. Jeśli Twój komputer nie ma portów USB 3.0, może je łatwo dodać.
  2. Po instalacji dysku w obudowie i podłączeniu go do PC, warto go przeformatować. Po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy na dysku w Eksploratorze Windows i wybierz Formatuj.
Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *