Najlepszy laptop gamingowy – parametry, na które warto zwrócić uwagę

Na co dzień można grać, korzystając z różnych urządzeń. Są osoby preferujące konsole, a także miłośnicy zabawy z użyciem smartfona albo tabletu. Jednak największe możliwości dają komputery do gier. Gamingowy sprzęt pozwala uzyskać zdecydowanie najlepszą oprawę audiowizualną i płynną, dynamiczną rozgrywkę bez żadnych przestojów. Chcesz mieć komputer do gier zawsze pod ręką, na przykład podczas długiego lotu albo podróży pociągiem? W takim razie warto wybrać laptopa dla graczy!

Laptop do gier – najważniejsze parametry

Szukając laptopa do gier, można znaleźć liczne propozycje wielu renomowanych producentów sprzętu komputerowego, takich jak Acer, Asus, HP czy Lenovo. Czym się kierować, szukając najlepszego modelu? Poniżej wymieniamy najważniejsze parametry laptopów gamingowych, na które warto zwrócić uwagę.

  • Najważniejsze podzespoły czyli procesor, karta graficzna i pamięć Właśnie od tego powinno się rozpocząć studiowanie specyfikacji technicznej urządzenia. Możliwości komputera powinny znacząco przewyższać zalecane wymagania sprzętowe dla najnowszych gier. Dzięki temu uda się zagrać nie tylko w aktualne produkcje, ale również takie tytuły, które pojawią się za dwa – trzy lata. Laptopy gamingowe, w przeciwieństwie do komputerów stacjonarnych, mają bardzo ograniczone możliwości rozbudowy i wymiany części. Dlatego należy szukać takiego modelu, który będzie wydajnie działał nie tylko teraz, ale także w dłuższej perspektywie.
  • Pamięć wewnętrzna – także ma znaczenie, ponieważ pojemność dysku decyduje o tym, ile gier uda się zainstalować.
  • Jakość wyświetlacza – zwróć uwagę na odwzorowanie kolorów, częstotliwość odświeżania i czas reakcji. To dzięki tym elementom możesz zyskać przewagę w grze! Wiele zależy tu od zastosowanej matrycy. Oczywiście jeśli będziesz grać, korzystając z zewnętrznego monitora lub telewizora 4K, istotne będą parametry tego drugiego, dodatkowego ekranu.
  • Dobry system chłodzenia – odprowadzanie ciepła to ważna sprawa. Nie chcesz przecież, żeby obudowa nadmiernie się nagrzewała. Warto sprawdzić, w jaki sposób laptop jest chłodzony i czy rzeczywiście system jest skuteczny.
  • Stabilne połączenie sieciowe – ważna sprawa, jeśli będziesz grać przede wszystkim online. Żeby połączenie było szybkie i stabilne, oprócz dobrego routera, potrzebujesz też nowoczesnego standardu Wi-Fi. Idealnie, jeśli wybrany przez ciebie laptop gamingowy będzie obsługiwał Wi-Fi 6.
  • Wygląd – często laptopy gamingowe zaskakują wyszukanym designem z ozdobnymi nadrukami na obudowie i efektownym podświetleniem. Nie jest to może niezbędne do cieszenia się grą, ale niektórzy zwracają na to uwagę. W końcu skoro wydaje się już duże pieniądze na komputer, jego wygląd powinien być atrakcyjny.
Czytaj więcej:  Co to za firma Hisense? Czy to zaufana marka?

Mniej istotnym elementem na pewno jest czas pracy. Z reguły będzie krótki, ponieważ podzespoły o dużych możliwościach (karta graficzna procesor) mają duże zapotrzebowanie na energię, więc i tak z laptopa będziesz korzystać głównie po podłączeniu go do zasilania sieciowego. Inny element o marginalnym znaczeniu to zastosowany touchpad. Jeśli chcesz grać na serio, i tak dobierzesz do kompletu odpowiednio czułą mysz albo wygodnego pada.

Jak widać, lista wymagać pod adresem laptopa do gier jest naprawdę długa. Kupowanie takiego urządzenie to zupełnie co innego niż wybieranie laptopa przeznaczonego do pracy biurowej. Cena jest wyższa, a specyfikację należy przeglądać znacznie uważniej.

Laptop gamingowy – czy warto?

W proste gry można grać nawet na telefonie, w zręcznościówki na konsoli. Jednak w przypadku gier strategicznych, RPG oraz niektórych strzelanek, komputery nie mają sobie równych. Wybór właściwego PC albo laptopa może pomóc w pokonaniu przeciwników. W przypadku wyrównanej rywalizacji mogą zdecydować detale, a wydajny komputer może być tym, co przechyli szalę zwycięstwa na twoją korzyść! Jeśli weźmiesz pod uwagę wymienione przez nas cechy, na pewno uda się wybrać takie urządzenie, które spełni oczekiwania.

Zobacz najlepsze laptopy gamingowe w sklepie MediaMarkt!

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *