Studia z zakresu cyberbezpieczeństwa – czy warto je wybrać?

Praca w branży IT jest szczytem marzeń wielu osób, m.in. ze względu na wysokie zarobki. Przed podjęciem studiów warto jednak zastanowić się nad wyborem konkretnej specjalności. Jednyą z ciekawszych jest cyberbezpieczeństwo, zwłaszcza że popyt na usługi specjalistów z tej dziedziny stale rośnie. Co jednak istotne, aby studiować cyberbezpieczeństwo, nie zawsze trzeba aplikować na studia informatyczne.

Artykuł sponsorowany

Cyberbezpieczeństwo – wysokie zarobki i zawód przyszłości

Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa z pewnością jest jednym z zawodów przyszłości. Cyfrowa rewolucja zatacza coraz szersze kręgi, a wraz z nią pojawia się również coraz więcej cyberprzestępców. Z tego względu firmy, zwłaszcza te większe, nie oszczędzają na działaniach służącym zapewnieniu bezpieczeństwa swoim danym i systemom. Patrząc na stale rozwijającą się technologię, zwłaszcza w obszarze sztucznej inteligencji, można mieć pewność, że popyt na specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa wciąż będzie bardzo duży.

Nie da się też ukryć, że osoby zajmujące się zawodowo cyberbezpieczeństwem mogą liczyć na wysokie zarobki – niekiedy nawet wyższe niż programiści. Z danych Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń wynika, że mediana wynagrodzeń na stanowisku specjalisty ds. cyberbezpieczeństwa wynosi obecnie 9400 zł brutto. Osoby z większym doświadczeniem, zatrudnione w dużych firmach, są jednak w stanie zarobić o wiele więcej.

Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem cyberbezpieczeństwa jako specjalności na studiach informatycznych jest duża elastyczność. Specjaliści pracujący w branży cybersecurity mogą szukać zatrudnienia w korporacjach i dużych firmach, a także w państwowych instytucjach.

Czytaj więcej:  Co trzeba wiedzieć na temat kas fiskalnych online?

Cyberbezpieczeństwo – studia na Uniwersytecie WSB Merito

Specjalizacja cyberbezpieczeństwo na studiach w Uniwersytecie WSB Merito pozwoli na zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do pracy w branży cybersecurity. Co jednak ciekawe, nie jest to specjalność na studiach informatycznych, a na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Tym samym na pracę w zawodzie specjalisty ds. cyberbezpieczeństwa mają szansę również osoby, które nie chcą iść na informatykę ze względu na zbyt dużą liczbę przedmiotów ścisłych.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *