Jak sprawdzić swój nr telefonu?

Zapomniałeś swój numer telefonu? Zdarza się, znamy na to rozwiązanie. Jeśli masz włożoną kartę SIM do telefonu na Android/iOS czy jakimkolwiek innym systemie operacyjnym na telefony komórkowe to najprostszą opcją jest użycie specjalnego kodu i zatwierdzenie go słuchawką.

Sieć komórkowaSpecjalny kod operatora pokazujący nr telefonu
Play (Virgin Mobile, RB Mobile)Wybieramy *121# i zatwierdzamy słuchawką połączenia
Plus (Plush)Wybieramy *132# i zatwierdzamy słuchawką połączenia
T-Mobile (Heyah, tuBiedronka)Wybieramy *100# i zatwierdzamy słuchawką połączenia
OrangeDzwonimy pod *555 i odsłuchujemy wiadomość. Klikamy 2 i zapisujemy numer
nju mobileDzwonimy pod *630
Jak sprawdzić numer telefonu przez specjalny kod operatora telefonicznego?

Powyżej w tabelce przedstawiliśmy specjalne kody, które wystarczy wybrać na telefonie, tak samo jakbyśmy dzwonili pod numer komórkowy, ale tutaj użyjemy jeszcze znaków specjalnych i zatwierdzimy je słuchawką. Po kilku sekundach oczekiwania otrzymamy wiadomość zwrotną na ekranie naszego urządzenia z oczekiwanym przez nas numerem telefonu, który jest przypisany na stałe do konkretnej karty SIM, która znajduje się wewnątrz użytkowanego przez nas urządzenia.

W przypadku trzech popularnych w Polsce sieci Play, Plus i T-Mobile kody zaczynają się od gwiazdki, a kończą kratką. Inaczej jest w przypadku Organe i nju mobile, gdzie wpisujemy gwiazdkę, trzy cyfry kodu i zatwierdzamy przyciskiem słuchawki na naszym telefonie komórkowym.

Czytaj więcej:  Jak podłączyć Internet z telefonu do komputera?

Niektóre urządzenia, smartfony na Androidzie mają zapisany nasz numer telefonu. Aby go sprawdzić możemy wejść w Ustawienia -> Informacje o telefonie lub urządzeniu. Następną opcją do wyboru będzie Status lub Stan, zależnie od modelu urządzenia jakim się posługijemy. W tym miejscu na dole powinien znaleźć się numer telefonu.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *