Budżetowe zasilacze dla początkujących górników

Użytkownicy decydujący się spróbować swoich sił w kopaniu kryptowalut nie mogą obejść się bez mocnego sprzętu (ok. 650 W) charakteryzującego się dużą wydajnością. Jest to konieczne, aby zwiększyć efektywność energetyczną procesu, w szczególności opłacalność urządzeń. Poniżej zaprezentowano niedrogie zasilacze, na które istnieje zapotrzebowanie wśród odbiorców w Polsce.

MSI MPG PCIE 5

Zaawansowany zasilacz o mocy 850/1000 W jest zgodny z architekturą ATX 3.0 i stanowi nowoczesne rozwiązanie zapewniające wysoką jakość pracy nowych generacji płyt głównych, procesorów i podsystemów graficznych. Urządzenie posiada certyfikat zgodny ze standardem 80 Plus Gold, który gwarantuje wysoką efektywność energetyczną sprzętu. Przetwornica półmostkowa LLC, uzupełniona układem DC-DC, zapewnia wysoką precyzję pracy jednostki systemowej i maksymalną stabilność napięcia wyjściowego. Do głównych zalet modelu można zaliczyć ochronę przeciwzwarciową, modułową budowę przewodów, hybrydowy system odprowadzania ciepła, ciche chłodzenie za naciśnięciem przycisku.

Pod linkiem https://e-katalog.pl/ można porównać modele zasilaczy do wydajnych systemów komputerowych i górnictwa. Cena MSI MPG PCIE 5 w polskich sklepach internetowych waha się od 545 do 929 zł.

Chieftec PowerUp

Wysoka wydajność sprawia, że ​​urządzenie jest uniwersalnym pomocnikiem w górnictwie i grach. Mostkowy konwerter LLC z obsługą technologii DC-DC zapewnia cichą pracę z możliwością płynnej regulacji napięcia. Pomimo kompaktowych wymiarów urządzenie ma imponującą moc: w zależności od modelu liczba ta waha się od 550 do 850 W. Wygodne zarządzanie modułowe poszerza zakres wykorzystania bloku systemowego. Zaletami PowerUp są zgodność z normami certyfikatu 80PLUS Gold oraz skuteczność na poziomie ponad 90%.

Czytaj więcej:  Monitory Studyjne Pasywne i Aktywne - jaki wybrać?

Cena w sklepach internetowych waha się od 361 do 572 zł.

Seasonic FOCUS GX

Cichą pracę sprzętu osiągnięto dzięki wbudowanemu wentylatorowi z dynamicznym łożyskiem oraz udoskonalonemu systemowi hybrydowemu. Urządzenie pracuje w 3 trybach i charakteryzuje się wysoką efektywnością energetyczną (90% sprawności przy 50% obciążeniu). Płytka drukowana i tylny panel konstrukcji jednostki systemowej są połączone miedzianą płytką: pozwala to poprawić jakość generowanej mocy wyjściowej i wyeliminować błędy produkcyjne. Modułowe ułożenie pozwala na dostosowanie ilości przewodów w korpusie urządzenia.

Cena waha się od 542 zł do 961 zł.

W artykule wykorzystano informacje z serwisu e-katalog.pl, aktualne na luty 2024 roku.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *