Jak zarabiać na kodach radiowych?

Z tego poradnika dowiesz się jak możesz w prosty sposób zacząć zarabiać na generowaniu kodów radiowych, czym generować kody radiowe i gdzie je sprzedawać.

Co to są kody radiowe?

Kody radiowe, czy też kody do nawigacji samochodowej są potrzebne do ponownej aktywacji radia czy też nawigacji w aucie po wyjęciu i ponownym włożeniu akumulatora. Jest to standardowe zabezpieczenie antykradzieżowe, aby uniemożliwić potencjalnemu złodziejowi radia jego użycie.

Do odblokowania radia zwykle potrzebny jest kod radiowy generowany na podstawie numeru seryjnego radia. Znajdziemy go czasami w dokumentacji auta, ale jak można się domyśleć czasami jej po prostu nie mamy, dawno ją zgubiliśmy lub po prostu jej nie otrzymaliśmy od poprzedniego właściciela i jest problem.

Numer seryjny Toyota ERC wyświetlany w samym odtwarzaczu

Taki numer albo wyświetla sam odtwarzacz, albo trzeba wyjąć odbiornik i odczytać go z tabliczki znamionowej radia.

Numer seryjny radia Fiat DAIICHI na tabliczce znamionowej
Numer seryjny radia Fiat DAIICHI na tabliczce znamionowej

Jak generować kody radiowe?

Nie jest to prosty temat, ponieważ do ich generowania wymagana jest znajomość algorytmów zaszytych w oprogramowaniu samego radioodtwarzacza. Do tego wymagana jest już specjalistyczna wiedza z zakresu inżynierii wstecznej oprogramowania oraz zaawansowane oprogramowanie do reverse engineeringu, gdzie bierze się zrzut oprogramowania radia, dekompiluje i szuka w zdekompilowanym kodzie algorytmu odpowiedzialnego za weryfikację wpisanego kodu radia na podstawie numeru seryjnego radia. Brzmi skomplikowanie? Oczywiście, że tak jest!

Tak wygląda analiza zdekompilowanego oprogramowania

Algorytmy radiowe są pilnie strzeżone, ponieważ domyślnie producenci chcą abyś poszedł z tym do ASO gdzie zapłacisz duże pieniądze, za coś co przy dostępie do odpowiedniego oprogramowania możesz uzyskać znacznie, znacznie tańszym kosztem.

Kalkulator Kodów Radiowych

Naprzeciw tym wymaganiom wychodzi Kalkulator Kodów Radiowych (w wersji polskiej i angielskiej), który pozwala z poziomu prostego interfejsu online generować kody radiowe do radioodtwarzaczy i nawigacji popularnych modeli aut dostępnych na polskim rynku motoryzacyjnym:

Kalkulator Kodów Radiowych z prostym interfejsem online
Kalkulator Kodów Radiowych z prostym interfejsem online

Po wykupieniu licencji można generować nielimitowaną ilość kodów do wszystkich obsługiwanych modeli radioodtwarzaczy i nawigacji. Nowe modele i algorytmy są sukcesywnie dodawane i nie trzeba za nie dopłacać.

Automatyzacja generowania kodów dla programistów

Całość możesz również zautomatyzować jeśli znasz się na programowaniu, ponieważ kalkulator posiada interfejs API i biblioteki SDK dla języków programownia takich jak

Gdzie sprzedawać kody radiowe?

Najprościej na serwisach aukcyjnych, takich jak Allegro, OLX, eBay lub stronach lokalnych ogłoszeń. Cenę można ustalić dowolną konkurując z innymi użytkownikami oferującymi kody radiowe po atrakcyjnych cenach.

Temat kodów radiowych jest na tyle gorący, że na forach znajdziemy tysiące wątków osób błagających wręcz o kody radiowe do zablokowanych radioodtwarzaczy. Jeśli tam nie znajdą pomocy (a często nie znajdują bo każdy na tym chciałby zarobić) to szukają właśnie po Allegro i podobnych serwisach i tu jest szansa na zarobienie pieniędzy przy minimalnym własnym wkładzie finansowym i pracy.

Czytaj więcej:  Jak zrobić podwójną spację w Microsoft Word?

Przy odpowiednim podejściu, utworzeniu aukcji i ich cyklicznym odświeżaniu można powiedzieć, że będzie to wręcz źródło pasywnego dochodu.

Bartosz
Bartosz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *