Jak wstawić mapę Google na stronę WordPress?

Mapa Google WordPress

Dlaczego warto wstawić Google Maps?

Wstawienie mapy Google Maps na stronę WordPress może przynieść wiele korzyści, takich jak ułatwienie odwiedzającym zlokalizowanie Twojej firmy, poprawienie pozycjonowania w wyszukiwarkach oraz zwiększenie zaufania użytkowników do strony. Dodatkowo, mapy Google są łatwe w obsłudze i integracji.

Jak dodać mapę Google na WordPress: 2 proste sposoby

Istnieją dwa główne sposoby, aby dodać mapę Google do Twojej strony WordPress: poprzez wtyczkę oraz ręcznie.

Sposób 1: Dodanie mapy poprzez plugin

Wtyczki ułatwiają dodawanie funkcji do Twojej strony WordPress. W przypadku map Google, możemy użyć wtyczki WP Google Maps.

1. Zainstaluj wtyczkę WP Google Maps

Aby zainstalować wtyczkę, przejdź do panelu administracyjnego WordPress, a następnie kliknij „Wtyczki” > „Dodaj nową”. Wyszukaj „WP Google Maps” i kliknij „Zainstaluj teraz”, a potem „Aktywuj”.

2. Skonfiguruj ustawienia

Po aktywacji wtyczki, przejdź do „Mapy” > „Ustawienia” w menu bocznym. Uzupełnij swoje dane, takie jak szerokość i wysokość mapy, oraz dodaj markery z lokalizacją Twojej firmy. Zapisz ustawienia i dodaj shortcode na wybraną podstronę na swojej witrynie.

Sposób 2: Wstawienie mapy ręcznie

Jeśli wolisz nie korzystać z wtyczki, możesz dodać mapę Google ręcznie za pomocą kodu.

1. Wygeneruj kod

Przejdź na stronę Google Maps (maps.google.com) i wyszukaj interesującą Cię lokalizację. Następnie kliknij przycisk „Udostępnij” > „Osadź na stronie”, gdzie wygenerowany zostanie kod HTML.

Czytaj więcej:  Co to jest domena internetowa?
2. Skopiuj i wklej kod

Skopiuj wygenerowany kod HTML, a następnie przejdź do edytora strony lub postu WordPress, gdzie chcesz umieścić mapę. Przełącz edytor na tryb „Tekst” (lub „HTML” w przypadku klasycznych edytorów) i wklej kod w odpowiednim miejscu. Teraz Twoja mapa Google powinna być widoczna na stronie WordPress. Pamiętaj o sprawdzeniu, czy mapa wyświetla się poprawnie oraz czy zawiera wszyst

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *