Jak podłączyć pada do PS4 do telefonu z androidem?

Telefony komórkowe już dawno temu przestały być urządzeniami, które były w stanie wykonywać jedynie połączenia głosowe i odbierać krótkie wiadomości tekstowe. Wraz z rozwojem technologi telefony komórkowe zyskały szereg zupełnie nowych umiejętności, które obecnie klasyfikują je jako małe komputery, a nie zwykłe i prymitywne telefony. W tym artykule dowiesz się jak połączyć pada do PlayStation 4 z telefonem na systemie Android.

Co potrafi obecny telefon komórkowy?

Smartfony – bo tak należy poprawnie nazywać te urządzenia – w niczym tak naprawdę nie różnią się od zwykłego peceta jeszcze sprzed paru lat. Zarówno jego moc obliczeniowa, jak i możliwości funkcyjne są bardzo do siebie podobne. I tak, może on odtwarzać filmy w bardzo wysokich rozdzielczościach, pobierać pliki z internetu, ma możliwość przeglądania treści z internetu, jak również uruchamiać bardzo zaawansowane graficznie gry.

Niestety telefony pomimo bardzo dobrych parametrów technicznych, do gier nadają się dość słabo, głównie z powodu bardzo utrudnionego sterowania. Naprzeciw temu problemowi wyszło Sony, które umożliwiło podłączenie pada z konsoli PS4 do każdego telefonu za pośrednictwem protokołu bluetooth.

Jak połączyć pada do smartfona?

Procedura połączenia pada od PS4 do telefonu jest bardzo prosta. Oba te urządzenia posiadają możliwość komunikacji poprzez bluetooth. Aby więc je połączyć należy najpierw włączyć bluetooth na telefonie, a następnie rozpocząć poszukiwanie urządzeń znajdujących się w pobliżu.

Czytaj więcej:  Jak sprawdzić czy ktoś nas podgląda przez kamerę w telefonie?

Następnie należy wziąć pada od konsoli w ręce i wcisnąć dwa znajdujące się na nim przyciski: „Share” i „Playstation”. W tym momencie kontroler się uruchomi i rozpocznie przeszukiwanie pasma bluetooth. Oba urządzenia w tej chwili się znajdą i aby możliwe było granie w gry na padzie, wystarczy tylko z poziomu smartfona potwierdzić ich połączenie.

I to właściwie wszystko, teraz każdy użytkownik może sterować postaciami w wirtualnym świecie gier nie za pomocą bardzo niewygodnego, dotykowego wyświetlacza, a przy pomocy stworzonego właśnie w tym konkretnym celu kontrolera.

Takie połączenie obu tych urządzeń sprawia, że smartfon staje się wręcz idealnym urządzeniem mobilnym do gier, które sprawdzi się zarówno w domu, jak również na różnego rodzaju wakacyjnych wyprawach.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *