Praca w IT – jak wygląda ścieżka kariery .NET developera?

.NET developer – praca. Czym można się zająć na tym stanowisku?

Jako .NET developer będziesz odpowiedzialny za zarządzanie i rozwijanie systemów opartych na frameworkach stworzonych przez firmę Microsoft. Pierwszym krokiem w kierunku rozwoju kariery .NET Full Stack Developera może być praca nad prostymi aplikacjami desktopowymi dla Windows, w technologiach takich jak WPF lub Windows Forms. Stopniowo możesz rozszerzać swoje umiejętności, ucząc się tworzenia aplikacji internetowych przy użyciu ASP.NET oraz zapoznając się z wieloplatformowymi możliwościami .NET Core, które umożliwiają działanie na systemach  Windows, Linux oraz macOS.

Kolejnym krokiem w kierunku rozwoju kariery jako .NET developer może być budowanie aplikacji mobilnych, realizowanych z użyciem .NET MAUI. To narzędzie, które ułatwi Ci opracowywanie aplikacji od podstaw i jednocześnie pomoże w rozwinięciu umiejętności jako programista.

Nabywanie umiejętności w zakresie programowania mobilnego to tylko jedna z licznych ścieżek kariery dla .NET developera. Alternatywną drogą rozwoju jestpraca w Gamdev, czyli przy produkcji gier komputerowych, z użyciem technologii .NET i języka C#. Dodatkowo możesz też zając się produkcją aplikacji webowych, które w dzisiejszych czasach opierają się nie tylko na frameworku ASP.NET, ale także JavaScript i C#. 

Praca jako .NET developer – jak rozwijać swoje umiejętności i osiągnąć sukces?

Jeśli chodzi o zawód .NET developer, praca na tym stanowisku jest niesamowicie wymagająca. Dotyczy to zarówno osób, które zdecydowały się na pracę na etacie w firmach technologicznych, jak i freelancerów, którzy działają na własną rękę. Jeśli chcesz osiągnąć sukces w branży i stać się rozchwytywanym specjalistą, musisz przejść pełną ścieżkę kariery. Na czym skupić się na początku swojej drogi?:

Czytaj więcej:  GPS w rowerze – jak uchronić się przed kradzieżą?
  1. Zacznij od edukacji. To podstawa, aby poznać niezbędne języki programowania, np. C++ i C#, a także frameworki w technologii .NET.
  2. Poszukaj praktyk zawodowych w software house lub firmach technologicznych. To szansa na zdobycie pierwszego doświadczenia w zawodzie.
  3. Nigdy nie przestawaj się szkolić. Inwestuj w kursy IT, szkolenia oraz uczęszczaj na prelekcje i meet upy, z których wyniesiesz wiele przydatnych informacji o pracy .NET developera.
  4. Rozszerzaj swoje horyzonty i ofertę. Możesz zacząć od prostych aplikacji komputerowych pod system Windows, ale nigdy nie przestawaj się rozwijać. Z czasem pomyśl o rozszerzeniu działalności o projektowanie mobilne, gier komputerowych, a nawet zaawansowanych aplikacji webowych.

Swoją karierę możesz zacząć jako junior .NET developer, a po kilku latach wytrwałej pracy i stałego rozwoju możesz awansować na stanowisko .NET Full Stack Developera.

.NET developer – zarobki i praca zdalna. Czy to się opłaca?

Praca w IT jako .NET developer naprawdę się opłaca. Taki zawód daje możliwość pracy w pełni zdalnej z dowolnego miejsca na ziemi, a także gwarantuje godziwe zarobki – nawet na stanowisku juniora. Jako początkujący .NET developer, czyli junior zarobisz średnio nawet do 9000 złotych netto miesięcznie. W przypadku objęcia stanowiska mid osiągniesz pułap dochodowy nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Wysokie zarobki czekają Cię też jako senior .NET developera, gdzie miesięcznie możesz zarobić sporo ponad 20 000 złotych.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *