Pętla przekierowań ERR_TOO_MANY_REDIRECTS

Jak naprawić błąd pętli przekierowań ERR_TOO_MANY_REDIRECTS?

Jeśli otworzyłeś stronę internetową przez przeglądarkę Firefox czy Chrome i wyświetla Ci się Błąd – pętla przekierowań lub ERR_TOO_MANY_REDIRECTS (błąd – zbyt wiele przekierowań) to znaczy, że witryna jest źle skonfigurowana. Jak to naprawić?

Z czego wynika błąd pętli przekierowań?

Błąd pętli przekierowań wynika zazwyczaj z powodu złej konfiguracji certyfikatu SSL, który nie został prawidłowo aktywowany lub z błędu konfiguracji pliku .htaccess na hostingu. Błąd często występuje kiedy przenosimy stronę internetową z jednego hostingu na drugi i na nowym serwerze certyfikat SSL nie działa poprawnie. Może się to pojawić w przypadku WordPressa, jak i innych CMSów.

Jak naprawić błąd ERR_TOO_MANY_REDIRECTS?

Jeśli mamy stronę internetową na skrypcie WordPress to sprawdźmy czy wplik wp-config.php jest prawidłowo skonfigurowany, a także zajrzyjmy do bazy danych MySQL w tabelę wp_options w dwie rubryki -> siteurl i home. Jeśli zawierają one adres https://twojastrona.pl to warto zmienić je na http:// jeśli nie masz jeszcze zainstalowanego certyfikatu SSL, a chcesz dostać się np. do panelu admina WordPress. Jeśli możesz dostać się do panelu admina to zmień te wartości w Ustawieniach.

Jeśli to nie zadziała to inne przydatne rozwiązania pętli przekierowań:

  • wyczyść ciasteczka w swojej przeglądarce
  • wyczyść cache stworzone przez pluginy takie jak W3 Total Cache
  • chwilowo usuń plik .htaccess (zrób jego backup lub zmień nazwę)
  • wyłącz CDN, jeśli masz
  • wyłącz wtyczki, które mogą powodowań problemy (przez panel admina WP lub tymczasowo zmieniając nazwy ich folderów/usuwając je)
Czytaj więcej:  Implementacja JSON

Błąd too many redirects z DNS z Cloudflare

Jeśli zamiast z DNS hostingu korzystasz z DNS Cloudflare, to również możesz mieć problem z błędem Too many redirects. Jak go naprawić? U mnie zadziałała zmiana ustawienia SSL/TLS z Flexible na Full lub Full (strict) – ta zmiana ma powodować, że cały ruch idzie przez https/ssl, czyli jest szyfrowany i wtedy pętli przekierowań na zwykłe http nie powinno być.

Zmiana ustawień SSL w Cloudflare

Powyższe rozwiązania błędu pętli przekierowań ERR_TOO_MANY_REDIRECTS powinny być uniwersalne i zadziałać również na innych skryptach stron internetowych – problem zazwyczaj leży w certyfikacie SSL, pliku .htaccess, ciasteczkach lub w konfiguracji http/https.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *