Jak usunąć konto na Facebooku na stałe?

Krok 1: Zapisz swoje potrzebne dane. Przed usunięciem konta, zapisz wszystkie zdjęcia i informacje kontaktowe, jakie potrzebujesz z konta. Stracisz dostęp do tego, gdy usuniesz konto.

– Możesz pobrać kopię wszystkich danych z Facebooka poprzez Ustawienia konta. Kliknij na ikonie klucza w prawym górnym rogu. Wybierz link „Pobierz kopię swoich danych z Facebooka”.

– Ściągnij pojedyncze zdjęcia klikając w link Pobierz na dole okna, w którym je otwierasz.

Krok 2: Wyczyść swoją historię Facebooka. Możesz otworzyć Dziennik aktywności, aby cofnąć wszystkie poprzednie akcje na Facebooku, takie jak polubienia postów i komentarze, które pisałeś.

– Aby uzyskać dostęp do Dziennika prywatności, kliknij przycisk Prywatności w prawym górnym rogu. Wybierz „Kto może zobaczyć dodawane przeze mnie treści?” Kliknij w link „Skorzystaj z dziennika aktywności”. Tu możesz wybrać, co chcesz usunąć.

Krok 3: Odwiedź stronę Usunięcia konta. Nie może być ona dostępna bezpośrednia przez Facebook, chyba, że poszukasz jej. Możesz skorzystać z tego linku. [LINK] Kliknij Usuń moje konto.

Krok 4: Wpisz swoje hasło i przepisz kod z obrazka. Jak już to zrobisz, naciśnij Ok, aby permanentnie usunąć konto. Będziesz musiał poczekać 14 dni, aby konto faktycznie się usunęło.

– Będziesz musiał mieć dostęp do Facebooka, jeśli będziesz chciał usunąć konto w taki sposób. Jeśli nie umiesz zapamiętać swojego hasła, użyj usługi do resetowania hasła przed usuwaniem konta.

Czytaj więcej:  VPN a Proxy - różnice, co wybrać?

Wskazówka: Spróbuj czasowej dezaktywacji konta zamiast usuwania go. Jeśli nie jesteś pewien, czy na pewno chcesz usuwać swoje konto, spróbuj je najpierw dezaktywować.

– Kliknij ikonę opcji i wybierz Ustawienia konta.

– Otwórz zakładkę Bezpieczeństwo z menu po lewej stronie.

– Kliknij w link Dezaktywuj konto.

– Wypełnij formularz, aby je dezaktywować. Będzie można Ciebie wciąż oznaczać w postach i wiadomościach, jednak nie będzie otrzymywać o tym powiadomień.

Wiśniewski Jakub
Wiśniewski Jakub

Interesuję się informatyką od 2005, a pracuję w IT od 2010. Lubię rozwiązywać problemy, a w wolnym czasie biegać po bezdrożach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *